Fatalna atmosfera wokół Opola, festiwal zostanie odwołany? Orłoś apeluje do… Rafała Trzaskowskiego

Trwa zamieszanie wokół tegorocznego Festiwalu w Opolu. Maciej Orłoś apeluje, by impreza została odwołana. Prosi przy tym o pomoc… Rafała Trzaskowskiego.

Festiwal w Opolu będzie niewypałem?

Wielkimi krokami zbliża się 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Impreza odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. Jednak imprezie już teraz towarzyszy nie najlepsza atmosfera. Co tu dużo mówić, jubileusz zapowiada się mizernie. Na koncercie Premier wystąpią m.in. Rafał Brzozowski, Sara Chmiel X Gromee, Łukasz Drapała, Iwaneczko, Anastazja Maciąg, Mezo X Liber, Seibert, Anna Sokołowska, Tulia i Halina Mlynkova oraz Dominik Dudek. Bez szału? Mało powiedziane.

Ponieważ już naprawdę mało kto chce występować na tej imprezie, to skład wykonawców jest tak słaby, a większość z nich kompletnie nieznana, że TVPiS nawet nie chce przyznać, kto ich wybrał. A raczej przekupił, kusząc nagrodą w wysokości 100 tysięcy złotych. Skład komisji nieznany, więc musimy tylko przyjąć, że za tak tragiczny poziom odpowiadają organizatorzy, czyli Prezydent Opola i Prezes TVPiS. Co gorsza, w 60. rocznicę festiwalu opolskiego taka kompromitacja razi tym bardziej – skomentował sprawę wieloletni reżyser imprezy Radek Kobiałko. Krytycznie na temat tegorocznego Opola wypowiedział się też Wojciech Mann.

Niech to wszystko całkowicie odwołają, albo zorganizują sobie dla własnej przyjemności Festiwal Piosenki Nieznanej, bo z opolską historią to wszystko nie ma nic wspólnego – ocenił dziennikarz w rozmowie z Onetem.

Orłoś apeluje

Teraz do tego grona dołącza też Maciej Orłoś. Były prowadzący „Teleexpressu” podkreśla, że tegoroczne Opole będzie miało charakter polityczny i apeluje o odwołane imprezy.

Prezydent Opola naprawdę nie ma obowiązku poprzez współpracę w TVPiS autoryzowania zła w telewizji zwanej publiczną. Zło polega na tym, że TVP jest niczym innym jak tubą propagandową rządzących. Tłumaczenie, że należy oddzielić programy informacyjne i publicystyczne od rozrywki zupełnie do mnie nie trafia – przekazał Orłoś za pośrednictwem Instagrama. Dziennikarz ma nadzieję, że w sprawie pomoże… Rafał Trzaskowski, który miałby wpłynąć na Arkadiusza Wiśniewskiego.

Prezes TVP, który podpisał z miastem umowę, jednocześnie daje zgodę na propagandowy kształt informacji i publicystyki w kierowanej przez niego stacji. Dlatego zaapelowałem do Rafała Trzaskowskiego, by spróbował namówić prezydenta Opola na zerwanie współpracy z TVP – powiedział Maciej Orłoś.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Orłoś 🌐 (@maciejorlos)

Jestem wku… Po pierwsze na to, że Opole legitymizuje chamską propagandę, a po drugie, że godzi się na degradowanie rangi festiwalu. Festiwal jest ‚silniejszy’?! Jest tak słaby jak nigdy. Większość liczących się artystów nie chce współpracować z TVPiS, stąd ich nieobecność w Opolu, która to nieobecność na jubileuszowym 60. festiwalu będzie szczególnie odczuwalna. Obchodzenie jubileuszu w takiej atmosferze i w tak niepełnej obsadzie to farsa – skwitował były dziennikarz TVP.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Fatalna atmosfera wokół Opola, festiwal zostanie odwołany? Orłoś apeluje do… Rafała Trzaskowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *