Co za wywiad! Katarzyna Grochola mocno o rządach PiS. Dostało się też Andrzejowi Dudzie. „Żulczyk nie doszacował”

Katarzyna Grochola podzieliła się swoimi refleksjami na temat sytuacji politycznej i rządów PiS. Dostało się też Andrzejowi Dudzie i jego małżonce.

Katarzyna Grochola o polityce

Katarzyna Grochola udzieliła obszernego wywiadu portalowi Plejada. W rozmowie nie zabrakło wątków politycznych. Pisarka podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat rządów PiS.

I nie żałowała pod adresem partii Kaczyńskiego gorzkich słów.

– To, co PiS osiągnęło w niezwykły sposób, to dało pozwolenie na nienawiść, szczucie, pogardę, czyli na te rzeczy, które wykluczają jakiekolwiek relacje międzyludzkie – oceniła Katarzyna Grochola. Poruszyła też wątek TVP, którą nazwała „telewizją PiS-owską”.

– Wiem, że ci państwo, którzy byli twarzami stacji, zarabiali mnóstwo pieniędzy, ale nie wiem, jaka jest cena za takie zbrukanie własnej twarzy – powiedziała pisarka. – Na miejscu tych, którzy czytają wiadomości, a wiedzą, że są nieprawdziwe od góry do dołu, nie mogłabym sobie spojrzeć w lustro – podkreśliła.

Grochola przyznała, że jest katoliczką, osobą wierzącą, ale nie zgadza się z tym, co PiS zrobiło wokół aborcji.

To, co wprowadziło PiS — mówię tutaj o zaostrzeniu prawa do aborcji — to jest dramat. Przecież papież, głowa Kościoła katolickiego, mówi, że to jest sprawa sumienia, a pan Ziobro chce zaglądać kobietom między nogi. Zawsze będę za tym, żebyśmy miały wolność wyboru. Nie znam kobiety, która traktowałaby aborcję jako środek antykoncepcyjny – oceniła pisarka.

Dostało się Dudzie

W wywiadzie dostało się też Andrzejowi Dudzie i jego małżonce Agacie. Grochola stwierdziła, że osiem lat to dla pierwszej damy „dość czasu, by otworzyć usta”.

Być może milczała, bo jest nauczycielką niemieckiego, a niemiecki był be. Na pewno jest dobrze ubrana – ironizowała pisarka. – Natomiast pan prezydent… Ktoś powiedział, że pan Żulczyk nie doszacował. Ten cytat oddaje emocje – dodała, nawiązując do głośnej sprawy, gdy pisarz Jakub Żulczyk nazwał prezydenta „debilem”.

Nie zabrakło też gorzkich słów pod adresem ministra edukacji, Przemysława Czarnka.

Ważną rzeczą jest edukacja. To, co wyrabiał Czarnek, to po prostu w głowie się nie mieści. Minister edukacji Czarnek uczynił braci Kaczyńskich niemalże bohaterami narodowymi, jednocześnie kompletnie likwidując Wałęsę — prawdziwego bohatera – oceniła Grochola. – Nie wspomnę o cnotach niewieścich i innych bzdurnych rzeczach, za które mam nadzieję, Czarnek będzie się w piekle gotował — za tę krzywdę, którą zrobił młodym – skwitowała w mocnych słowach.

Źródło: Plejada

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *