Co przeskrobał Mejza? Nagranie interwencji policjantów trafiło do sieci. „Panie pośle, dlaczego…” [WIDEO]

Do sieci trafiło ciekawe nagranie – oto Łukasz Mejza tłumaczy się policjantom. Okazało się, że interwencja funkcjonariuszy miała związek z nieprawidłowym parkowaniem.

Mejza i policjanci

Łukasz Mejza został wylegitymowany w Zielonej Górze przez policjantów. Interwencja została nagrana, a filmik trafił na profil „Społeczeństwo Obywatelskie – Zielona Góra” na Facebooku.

Jednak „zguba” się znalazła i poseł Mejza znalazł się w radiowozie.

Chyba nauczy go to parkowania zgodnego z przepisami – czytamy w opisie filmu. Okazuje się, że interwencja funkcjonariuszy miała związek z nieprawidłowym parkowaniem.

Na nagraniu widzimy, jak kontrowersyjny poseł stoi przy radiowozie i rozmawia z policjantami. Następnie nagrywający pokazuje samochód posła. Za wycieraczką znajduje się mandat.

Panie pośle, dlaczego pan nie zakupił biletu i zaparkował w miejscu niedozwolonym? – pyta autor nagrania.

Panie Patryku, powiedziałem, że jedyne co mogę dla pana zrobić, to pomodlić się o pana zdrowie psychiczne. Pozdrawiam serdecznie – odpowiedział Mejza. Nie wiadomo jednak, czy poseł przyjął mandat. Portal WP podpytywał o sprawę w zielonogórskiej policji, ale rzeczniczka prasowa podinspektor Małgorzata Stanisławska nie odniosła się do tego pytania. Potwierdziła tylko, że interwencja miała miejsce i dotyczyła nieprawidłowego parkowania.

Kampanijny falstart

Parkowanie to jedno, ostatnio o Mejzie zrobiło się głośno także z powodu banerów, które poseł rozwieszał w Zielonej Górze. Zwróciła na to uwagę posłanka Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Uprasza się nie zaśmiecać Zielonej Góry! – napisała na platformie X i zamieściła fotki, na których widać wielki plakat, którego bohaterem jest Łukasz Mejza. Billboard straszy przed migrantami. Widzimy czarno-białe zdjęcie Donalda Tuska i podpis na czerwonym tle, który głosi, że przyjmowanie migrantów to „gwałty i terror”. Obok mamy kolorowego Jarosława Kaczyńskiego i zielony kwadrat z napisem „Polska bez migrantów – bezpieczna Polska”. Przekaz jasny, widać, że Mejza sięgnął po antymigrancką kartę w prekampanii.

Trzeba pamiętać, że banner kontrowersyjnego posła wisiał, choć oficjalnie nie ruszyła jeszcze kampania wyborcza. Andrzej Duda podał termin wyborów dopiero 8 sierpnia. Mejza popełnił więc falstart. Plakat nie wisiał długo, ale coś czujemy, że Łukasz Mejza będzie wyjątkowo aktywny w tej kampanii.

Źródło: WP

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *