Chciała zniszczyć auto Igi Świątek. Tak białoruska tenisistka tłumaczy swoje zachowanie. „Nie obchodzi mnie to”

Aryna Sabalenka udzieliła wywiadu kanałowi „Tennis Chanel”. Białorusinka odniosła się m.in. do dziwnego zachowania po meczu z Igą Świątek.

Dziwny gest Sabalenki

Wszyscy fani Igi Świątek od kilku dni chodzą dumni i uśmiechnięci. Oczywiście wszystko za sprawą naszej tenisistki, która po raz drugi z rzędu wygrała turniej w Stuttgarcie. Świątek w drodze do finału pokonała Qinwen Zheng, Karolinę Pliskovą oraz Ons Jabeur. W decydującym starciu raszynianka rozprawiła się z Aryną Sabalenką (6:3, 6:4), a emocji nie brakowało zarówno podczas meczu, jak i po jego zakończeniu.

Dziennikarze zapytali Białorusinkę o dialog, do jakiego doszło tuż po zakończeniu meczu pomiędzy nią, a Świątek. – Wszystko, co chciałam jej przekazać, zawarłam w przemówieniu na końcowej ceremonii – szybko ucięła Sabalenka. Ale podczas ceremonii faktycznie było bardziej wylewna. – Mam pytanie do sponsorów turnieju i organizatorów. Czy możemy się umówić, że jeśli dojdę znowu finału i mi się nie uda, to dostanę dodatkowy samochód? Dochodzę tak daleko i zostaje z niczym – wypaliła podczas ceremonii.

Sabalenka tłumaczy swoje zachowanie

Aryna Sabalenka postanowiła jeszcze dorzucić do pieca. Gdy schodziła z kortu i przyglądała się luksusowej nagrodzie Igi Świątek – błękitnemu Porsche postanowiła…no właśnie. Doprawdy trudno było zrozumieć co Białorusinka miała na myśli. W pewnym momencie Sabalenka zamachnęła się z pucharem tak, jakby chciała wybić szybę w samochodzie Igi. Jej dziwaczną reakcję doskonale widać na jednym z filmów, który krąży w sieci.

Aryna Sabalenka dopiero po kilku dniach odniosła się do burzy, którą wywołał jej gest. Druga rakieta świata była gościem programu „Tennis Chanel”, w którym przedstawiła swój punkt widzenia na „samochodową aferę”. — Miałam w głowie myśl, że przegram to kolejny raz. Pomyślałam: nie wiem, może po prostu zniszczę to Porsche i zapłacę za to. Nie obchodzi mnie to – zażartowała (?) Białorusinka.

Sabalenka w sumie przegrała już trzy finały w Stuttgarcie. W dwóch poprzednich edycjach Białorusinkę pokonywała Iga Świątek, a w 2021 roku dokonała tego Ashleigh Barty.

Źródło: meczyki.pl

3 Odpowiedzi na Chciała zniszczyć auto Igi Świątek. Tak białoruska tenisistka tłumaczy swoje zachowanie. „Nie obchodzi mnie to”

  1. John Doe pisze:

    Z innej kamery idealnie widać, że się śmiała. No i reakcja widzów na korcie – salwa śmiechu. Tylko pismaki zrobiły z igły widły.. Że chciała zniszczyć.

  2. Maria pisze:

    Nie rozumiem dlaczego to ruskie i białoruskie chamstwo bierze nadal udział w zawodach tenisowych!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *