Była mobbingowana? Niedawna gwiazda TVP składa zamierza złożyć pozew przeciwko Telewizji Polskiej

Karolina Pajączkowska planuje złożenie pozwu przeciwko TVP. Twierdzi, że była mobbingowana, a stacja narzucała jej określone poglądy.

Kolejny pozew dla TVP

Karolina Pajączkowska swoje pierwsze kroki w świecie mediów stawiała w TVN-ie. Po swojej przygodzie w niebieskiej telewizji postanowiła przyjąć ofertę od TVP. Z Telewizją Polską była związana od listopada 2019 roku do maja 2023. Zasilała głównie TVP Info oraz TVP World.

Jak większość „gwiazd” z TVP niedawno rozpoczęła swoją działalność w serwisie YouTube.

Mimo tego, iż Pajączkowska prowadziła serwisy informacyjne, dziś postanowiła odciąć się od propagandy, która gościła w mediach publicznych przez ostatnie lata. Dziennikarka przyznaje, że wiedziała, gdzie pracowała, ale tym samym zależało jej, aby tworzyć jakościowe dziennikarstwo. Okazało się to złudnymi nadziejami w toksycznym środowisku.

To tak jakbyś pytał kierowcę autobusu marki Mercedes, czy utożsamia się z tą marką. No jeździ nią, prowadzi to auto. Ja prowadziłam te programy. Nie utożsamiałam się z tymi poglądami, one zostały mi gdzieś tam narzucone przez widzów, przez kolegów dziennikarzy.  Kiedy prowadziłam programy informacyjne, nie dodawałam komentarzy, celowo usuwałam je z promptera. Pracowałam tam, pobierałam pensję. Próbowałam być najbardziej niezależna, jak się dało. Co zresztą powodowało, że wiele razy byłam zawieszana, zdejmowano mnie z anteny, odwieszano itd.- powiedziała w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Mobbing w Telewizji Polskiej

Podczas swojej pracy w TVP Pajączkowska była mobbingowana. W 2023 roku dokonała zgłoszenia do działu zasobów ludzkich o niewłaściwym zachowaniu wobec niej Michała Adamczyka. Sprawa jednak nie odbiła się żadnym echem.

Jestem w posiadaniu nagrań i e-maili z udziałem p. Michała A. I nie tylko pana Michała A… Nie zdecyduję się na publikacje, gdyż TVP to dla mnie zamknięty etap. Kulminacją było wydarzenie z 26.05. Wcześniej dochodziło do mobbingu przez miesiąc – napisała we wrześniu 2023 na swoim profilu X.

Adamczyk wówczas wystosował pozew przeciwko min. Pajączkowskiej, od której domagał się przeprosin oraz wpłaty 50 tyś. złotych na Caritas Polska. Dziennikarka przyznała, że zastanawia się nad wystosowaniem pozwu przeciwko TVP.

Za to, jak potraktowano mnie w obliczu tego, co mnie spotkało w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Nikt nie zadzwonił do mnie, nie zapytał, co się stało, dlaczego tak. To po prostu było: proszę dosłać list, uzupełnić swoje stanowisko itd. Nikogo nie obchodziło, jaka jest prawda, co stało się 26 maja, dlaczego osoba, która cieszyła się nieposzlakowaną opinią – bo nigdy nie miałam żadnych skarg, nagan– argumentuje Pajączkowska.

Źródło: Plotek

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

1 Odpowiedzi na Była mobbingowana? Niedawna gwiazda TVP składa zamierza złożyć pozew przeciwko Telewizji Polskiej

  1. Merlin pisze:

    Zaraz i Holecka powie, że była momigowana. Dlaczego gwiazdko nie skarżyłaś ich wtedy kiedy to się działo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *