Był i znikł! Michał Rachoń przepadł w eterze, kolejna stacja już nie współpracuje z gwiazdorem TVP

Michał Rachoń najpierw przestał pojawiać się w Polskim Radiu 24, a teraz zniknął z Radia Opole. Jego nieobecność skomentował redaktor naczelny rozgłośni.

8 lat w TVP

Michał Rachoń jest – a może raczej był – jedną z twarzy propagandy płynącej z gmachu przy Woronicza. Telewizyjny funkcjonariusz był cenionym przez obóz władzy pracownikiem TVP: spełniał się lub spełnia w programach „Jedziemy” oraz „Minęła Dwudziesta”, był współautorem „Resetu” – serialu TVP Info, oskarżającego Tuska o zdradę i związki z Rosją. Swoją misję wypełniał tak dobrze, że został nawet współprowadzącym „debaty” wyborczej.

I pod sam koniec pogwałcił jej wszelkie zasady i skomentował szpilę wbitą mu przez jednego z jej uczestników – Donalda Tuska.

O Rachoniu zrobiło się też głośno po jednej z konferencji prasowych szefa PO, na której się zwyczajnie zbłaźnił. Gdy Tusk wygłaszał oświadczenie, z budynku wyskoczył Michał Rachoń i próbował zakłócić konferencję. Powstrzymywali go towarzyszący Tuskowi politycy KO, a także obecny na miejscu Michał Kołodziejczak.

Rachoń zniknął z radia

Michał Rachoń poza pracą w TVP Info działa także w Polskim Radiu 24 i publicznym Radiu Opole. A może raczej działał. Współautor „Resetu” już od jakiegoś czasu nie pojawia się na antenie Polskiego Radia 24, gdzie prowadził przede wszystkim wywiady w paśmie przedpołudniowym, a wcześniej w porannym. Miało być to spowodowane obowiązkami przy „Resecie”. Ale jego serial zniknął z telewizji, a o jego powrocie do radia nic nie słychać.

Radio Opole? Tu Rachoń pracował od stycznia ubiegłego roku i razem z publicystą „Sieci” Piotrem Cywińskim, prowadził autorską audycję „Spięcie”. Emitowany co dwa tygodnie program prezentował wydarzenia z Polski i świata. Jego prowadzący przygotowywali też cykl felietonów „Pole minowe”. Od kilku tygodni Cywiński działa solo.

– Pan Michał Rachoń w ostatnim czasie nie pojawiał się zbyt często na naszej antenie w związku z innymi swoimi zobowiązaniami – przekazał w rozmowie z Wirtualnymi Mediami redaktor naczelny Radia Opole Tomasz Cichoń. Zaznaczył także, że umowa Michała Rachonia obowiązuje jeszcze do końca grudnia.

Co na swoje zniknięcie z radia sam Rachoń? Nie chce nic komentować, a po wszelkie wyjaśnienia odsyła dziennikarzy do rozgłośni. Nieoficjalnie mówi się, że Rachoń chce zostać youtuberem. Szerokiej drogi!

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *