Brawa dla tej posłanki! Dzięki niej widzowie TVP dowiedzieli się, czym jest afera wizowa

Afera wizowa to temat tabu dla TVP. Dorota Olko, rzeczniczka Partii Razem, podjęła w studiu nierówną walkę z Kłeczkiem i Mejzą.

Afera wizowa mieli Piotra Wawrzyka, ale powoli zaczyna się zabierać za szefa resortu spraw zagranicznych Zbigniewa Raua. Minister za chwilę może być takim samym problemem jak były już jego podwładny. Według informacji medialnych, Rau miał pełną wiedzę i raporty na temat olbrzymich nieprawidłowości przy przyznawaniu polskich wiz pracowniczych.

Politycy PiS w Sejmie uciekają przed niewygodnymi pytaniami. Władza w kontrze do afery wizowej wrzuciła przekaz o napiętej sytuacji migracyjnej na Lampedusie. Rada miasta ogłosiła stan wyjątkowy, a PiS-owska machina propagandowa próbuje to łączyć z…Donaldem Tuskiem.

Dzisiaj już wiadomo, że wizy były przyznawane za łapówki. W jednym z afrykańskich krajów wystawiono przed ambasadą stoisko, gdzie można było nabyć podstemplowane dokumenty, wpisać dane i ruszyć do Europy. W Ugandzie doszło do skandalu. Około 200 osób poczuło się oszukanych, bo zapłacili w sumie po około 4 tys. dolarów i najprawdopodobniej  nigdzie nie wyjechali.

Jesteście bezczelnymi hipokrytami

Do programu „Za czy przeciw” w TVP Info, Miłosz Kłeczek zaprosił Łukasza Mejzę i Dorotę Olko z Partii Razem. Kandydatka Nowej Lewicy w wyborach podjęła się zadania nagłośnienia afery wizowej w rządowej telewizji. Kilkakrotnie jej przerywano i próbowano zakrzyczeć.

Jak dowiadujemy się z mediów, minister Wawrzyk po prostu handlował wjazdem do Polski. Zastanawiam się, jak jest z bezpieczeństwem naszego kraju w kontekście tego, co robi rząd PiS – mówiła. Pracownik TVP stwierdził, że to kłamstwa.

Minister Wawrzyk nie wyleciał z ministerstwa za niewinność. Jesteście hipokrytami. Bezczelnymi. Z jednej strony straszycie tymi ludźmi, hordami, które mają forsować granicę, a z drugiej strony nie słyszał pan o tym, że na straganiku w Abudży sprzedaje się wizy do Polski? To jest skraja hipokryzja i bezczelność – powiedziała prosto w oczy Łukaszowi Mejzie.

Dorota Olko nie dała się zagłuszyć Mejzie i opowiedziała o hipokryzji wladzy, która straszy uchodźcami, gdy handel wizami do Polski aż furczy. A łatwo nie miała – takiej dziczy i chamstwa dawno nie widziałem – skomentował Adrian Zandberg.

3 Odpowiedzi na Brawa dla tej posłanki! Dzięki niej widzowie TVP dowiedzieli się, czym jest afera wizowa

  1. Czytelnik pisze:

    Wyraz twarzy dwóch pisowskich chamów Mejzy i Kłeczka bezcenne. Mejzie aż wody zabrakło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *