Biedroń chce TEGO zakazać, księża się wściekli. „Jak dziecko pójdzie do komunii?”

Robert Biedroń chciałby zakazać spowiedzi wśród dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Słowa polityka Lewicy nie spodobały się księżom.

Biedroń na Tik Toku wywołał burzę

Robert Biedroń umieścił w mediach społecznościowych nagranie, które wywołało burzę. Polityk Lewicy wsadził kij w mrowisko i przedstawił swój pomysł dotyczący relacji dzieci i młodzieży z Kościołem Katolickim. Europoseł chciałby, aby osoby do 16. roku życia nie mogły zwierzać się obcym mężczyznom w konfesjonałach.

Czy opowiadasz obcej osobie, np. sprzedawczyni w sklepie, o tym, że masz fantazje seksualne na temat kolegi lub koleżanki, albo kierowcy autobusu – też obcej osobie, o tym, że zapaliłeś szluga? Nie! Więc dlaczego podczas spowiedzi opowiadasz o tym obcemu księdzu? Dlaczego ktoś Cię do tego zmusza? To absurd. Uważam, że spowiedź dzieci powinna być zakazana. A wy co o tym sądzicie? – zapytał poseł do Parlamentu Europejskiego na nagraniu udostępnionym na TikToku.

@rbiedron Nie można zmuszać do tego ludzi! #pl #fy #religion #politics ♬ Pieces (Solo Piano Version) – Danilo Stankovic

Biedroń rozwinął swoją wypowiedź w rozmowie z „Faktem”. – Konfesjonał to nie kozetka terapeuty. Spowiedź dzieci powinna być zakazana. Pojawiają się zastrzeżenia ze strony psychologów dziecięcych, którzy ostrzegają, że spowiedź może mieć znamiona przemocy psychicznej ze względu na formułę spowiedzi. Spowiedź zakłada przymus wypowiedzi, wyznanie intymnych tajemnic w formie dominacji księdza nad dzieckiem (dziecko klęczy przed księdzem). Spowiedź zakłada rozmowę z obcym mężczyzną o seksualności, czy najbliższych relacjach rodzinnych. Dlatego uważamy, że spowiadanie dzieci i młodzieży powinno być dozwolone od 16. roku życia – powiedział europoseł.

Księża oburzeni pomysłem Biedronia

Jego pomysł bardzo nie spodobał się duchownym, czego przykładem mogą być wypowiedzi księży: Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i Janusza Koplewskiego.

– Oczywiście, że jestem do tego krytycznie nastawiony. Jak dziecko pójdzie do komunii? Bez spowiedzi nie można przystąpić do komunii, a istotą wiary jest przecież komunia, a nie spowiedź. Spowiedź jest pierwsza, potem komunia. Tak jest według w tradycji. Aby przystąpić do komunii świętej, trzeba mieć czyste serce – skomentował ks. Koplewski.

– Uważam, że tego typu wypowiedzi pojawiają się tylko po to, żeby zyskać popularność i punkty wyborcze, bo przecież zbliżają się wybory. Takie wypowiedzi są niepoważne – stwierdził ks. Isakowicz-Zalewski.

– Nie wyobrażam sobie, żeby na przykład dzisiaj polski polityk w jakikolwiek sposób chciał ingerować w jakikolwiek sposób w zasady, które są w judaizmie, czy w islamie, bo skończyłoby się to protestami. Te społeczności na pewno też nie pozwoliłyby na ingerowanie w ich wewnętrzne sprawy. Niech politycy zajmą się tym, co do nich należy, a nie wtrącają się w tego typu sprawy dodał duchowny.

Jesteśmy za pod warunkiem, że najpierw przedstawiciele polskiego Kościoła zajmą się tym, co do nich należy, a nie polityką, biznesami i wychowywaniem dzieci.

Źródło: Fakt.pl

2 Odpowiedzi na Biedroń chce TEGO zakazać, księża się wściekli. „Jak dziecko pójdzie do komunii?”

  1. Wojtek pisze:

    Bardzo dobry pomysł a tak w ogóle to ki huj wymyślił tą spowiedź bo napewno nikt normalny tylko oszust i cwaniaka ciemniaki przytakneli bo się Bali kary Bożej ???

  2. Krzak pisze:

    Popieram pomysł Biedronia. W czasie kiedy kościół jest zbiorowiskiem pedofilów i innych ludzi odchylonych seksualnie, powierzanie im dzieci stanowi zagrożenie dla przyszłych pokoleń. Przypominam, że spowiedź jest wymysłem księży a nie wymogiem wiary i nauki Chrystusa. Proszę się zastanowić jak daleko kościół katolicki odszedł od ewangelii i nauki Chrystusa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *