Beata Szydło wściekła na Borysa Budkę. A wszystko przez prezesa Orlenu

Borys Budka w ciętych słowach wypowiedział się o Danielu Obajtku. W obronie prezesa Orlenu stanęła Beata Szydło.

Danel Obajtek w kwietniu na falach RMF FM oznajmił, że sam odejdzie z funkcji prezesa Orlenu, bo „ma swoją godność i honor”. Ponad miesiąc po wyborach jakoś brakuje mu odwagi do spełnienia swojej obietnicy. Dlatego nie ma się co dziwić, że politycy nowej większości chłoszczą go słownie.

Tak zrobił w poniedziałek Borys Budka, a odpowiedziała mu Beata Szydło.

Wójt z Pcimia

Borys Budka w poniedziałek wezwał Daniela Obajtka do dymisji. – To jest wójt Pcimia, który dzięki politycznemu wsparciu uciekł z ławy oskarżonych – powiedział.

Polityk podkreślił, że „nominaci Prawa i Sprawiedliwości nie rezygnują ze stanowisk, bo chodzi im o kasę”. – Mam nadzieję, że przynajmniej na koniec Daniel Obajtek, w przeciwieństwie do pana Morawieckiego, będzie miał odrobinę honoru, położy papiery i poda się do dymisji – zaapelował.

Prezes Orlenu odpowiedział szefowi klubu parlamentarnego KO na TittwerzeX. – Każdego dnia pracujemy nad bezpieczeństwem energetycznym Polski i będziemy to robić tak długo, jak pozwolą na to stosowne organy. Natomiast co do Pana wycieczek personalnych, na poniższych liczbach ma Pan porównanie kompetencji „wójta z Pcimia” i „menadżerów z PO”. To się samo komentuje – napisał

Była premier w obronie Obajtka

Do dyskusji nad dymisją Daniela Obajtka włączyła się Beata Szydło i zaatakowała Borysa Budkę. – Panie Budka, taką pogardę ma pan do Pcimia? A pan to zdaje się z Czeladzi? To jakiś kompleks? Wszyscy mają być z Warszawy czy innych dużych miast? Tak nie było, nie jest i nie będzie. Stosowanie jako epitetu, że ktoś jest z Pcimia, jest wyjątkowo haniebnym chwytem – napisała oburzona.

Dodała, że „pod zarządem wójta z Pcimia”, Orlen notował dużo większe zyski, „niż za czasów jakże wielkomiejskich rządów PO”. Jedna z użytkowniczek platformy X opisała dość obrazowo, co sądzi o tym fragmencie wpisu byłej premier.

Do komentarza europosłanki odniósł się Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej. – Nie Pcim jest problemem, tylko oszuści z Pcimia. Oszustów traktujemy równo – napisał.

Okradał własną rodzinę, robił interesy z gangsterami, partyjni koledzy wyciągnęli go z ławy oskarżonych i postawili na czele państwowego molocha. Historia zatoczy koło i w końcu wrócił na ławę oskarżonych. Im bardziej wyją, tym większa będzie nasza determinacja, by ich rozliczyć – napisał Borys Budka.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Beata Szydło wściekła na Borysa Budkę. A wszystko przez prezesa Orlenu

  1. Krzak pisze:

    Czekam na sieć sklepów do których na zakupy będzie się wjeżdżało samochodem, tak jak przewidywał Jarosław Kaczyński!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *