Awantura w TVP Info! Ogórek zagroziła, że wyrzuci ze studia polityka KO. „Jak się panu nie podoba…”

Działo się w studiu TVP Info! W programie „Minęła dwudziesta” doszło do burzliwej dyskusji, a prowadząca Magdalena Ogórek zagroziła, że może wyprosić ze studia Arkadiusza Myrchę z KO.

Burzliwa dyskusja

Gośćmi programu „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info, byli min. Arkadiusz Myrcha z KO i Iwona Arent z PiS. Między politykami raz za razem dochodziło do burzliwej wymiany zdań, a swoje trzy grosze dorzucała prowadząca Magdalena Ogórek.

Dyskutowano m.in. na temat Andrzeja Dudy i jego decyzji o powierzeniu misji tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu.

PiS jako partia zwycięska ma wyjątkowo niską skuteczność w Sejmie, przegrywacie chyba wszystkie głosowania. Większość wybrała marszałka Sejmu, ma większość w Senacie. Wszyscy to widzą, poza panem prezydentem – ocenił Myrcha. Później poruszono temat potencjalnego skrócenia kadencji obecnego prezydenta poprzez ogólnokrajowe referendum. Myrcha przypomniał, że Andrzej Duda już od początku kadencji „dokonywał wyraźnych naruszeń konstytucji”. Iwona Arent domagała się, by polityk KO przedstawił przykłady. Myrcha odparł, że chodzi między innymi o nieodebranie ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów. Arent rzucała kolejne pytania, aż wreszcie Myrcha zapytał, kto prowadzi program.

– Pani, czy pani koleżanka z PiS-u, bo ja nie przyzwyczaiłem się, żeby w programach publicystycznych poseł zadawała mi pytania – zwrócił się do Magdaleny Ogórek.

Myrcha vs Ogórek

Do kolejnego spięcia doszło, gdy w programie poruszono temat budowy elektrowni jądrowej. Iwona Arent stwierdziła, że „za czasów PO była spółka i dobre chęci”, by powstała taka elektrownia, ale „niestety pieniądze zostały rozkradzione”. Tym zarzutom stanowczo zaprzeczył Arkadiusz Myrcha, który zapytał, czy może zadać pytanie poseł Arent.

 Nie. Przed chwilą pan mówił, że pani poseł nie może zadać panu pytania. Ja odbieram panu głos. Jak się panu nie podoba, to proszę nie przychodzić do tego programu – odparła Magdalena Ogórek. Polityk PO jednak nie odpuszczał i dopytywał posłanki PiS, gdzie są pieniądze z wyborów kopertowych.

Jeszcze raz pan przerwie, to będę musiała panu przypomnieć o zasadach. Nie budujmy takiej atmosfery, bo będzie problem. Jeżeli pan nie szanuje reguł w tym studiu, proszę nie przyjmować więcej zaproszenia. Rozwala pan program i robi pan to intencjonalnie. Ja nie chcę pana wyprosić. Próbuje pan przejąć program, my się na to nie zgodzimy – zareagowała Ogórek. Myrcha odparł, by prowadząca „nie rzucała słów na wiatr”.

Proponuję, żeby nie mówić. Pan poseł Myrcha się uspokoi. Może wypił coś pobudzającego przed programem. Melisę poproszę do studia. Może coś uspokajającego – mówiła Ogórek.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

5 Odpowiedzi na Awantura w TVP Info! Ogórek zagroziła, że wyrzuci ze studia polityka KO. „Jak się panu nie podoba…”

  1. Zdzisław pisze:

    Przecież to jest telewizja Polska i publiczna. Jakim prawem ogórek może wyrzucić Polaka z wspólnego ogrodu?.

  2. Tomasz pisze:

    jak się wyprasza, to może się zdarzyć, że ciebie też wyproszą! pani już tu prawie nie pracuje! jak się pani czuje?

  3. Daniel pisze:

    Pani Ogórek,jest Panią redaktor w TVP z kolesiostwa PiSu i lizania tyłka komu trzeba,pozatym aby być redaktorem trzeba mieć przedewstkim wykształcenie w tym kierunku,ale w TVP,jak wszyscy wiemy jest jak jest ,mam nadzieję że już nie długo.Po za tym Pani Ogórek,powinna się spodziewać że za kilka tygodni ,ktoś przyjdzie i powie do niej proszę opuścić to studio i ten budynek ,a pracy będzie mogła szukać ewentualnie w TV Republika lub Trwam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *