Antoni Królikowski przyłapany pod wpływem narkotyków? Aktor wydał oświadczenie

Znany aktor Antoni Królikowski został w sobotę zatrzymany przez policję. Powód? Było podejrzenie, że był pijany.

Antoni Królikowski ma problem

Do zatrzymania aktora doszło w sobotę po godz. 16. Antoni Królikowski siedział w samochodzie marki Audi i zwrócił na siebie uwagę patrolu drogowego. Biuro prasowe KSP podaje, że było uzasadnione podejrzenie, że może być nietrzeźwy.

Okazało się jednak, że problemem nie był alkohol.

– Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających poinformował Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Królikowski trafił do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV na warszawskiej Woli, a o wszystkim zaczęły informować portale plotkarskie.

Oświadczenie Królikowskiego

Sam aktor odniósł się już do sprawy w swoim oświadczeniu. Opisał, jak doszło do zatrzymania.

„Do zatrzymania doszło ok. 16:00 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi [Joanna Opozda, modelka, była partnerka Królikowskiego – przyp. cm], aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania” – napisał.

Zastanawia już to, że aktor sugeruje, że ktoś zgłosił służbom, że będzie on w stanie wskazującym.

„Zostałem zatrzymany do kontroli, alkotest wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC [tetrahydrokannabinol – główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach – przyp. cm], którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może utrzymywać się, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopii” – dodaje.

O jakie leczenie jednak chodzi? Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Królikowski przyznał się, że choruje na stwardnienie rozsiane. Możliwe, że używa THC właśnie z tego powodu.

Broni się też, że nie zażywa narkotyków, „co wykazały dzisiejsze testy” Prosi media i ludzi o „zaprzestanie pomówień”.

Dodaje też, że nie jest prawdą, że tegoroczne urodziny świętował w „warszawskim klubie”, odnosząc się tym samym do artykułów, jakie opublikowały niektóre media. Czytelnicy dowiadywali się z nich, że aktor został zatrzymany w pobliżu klubu, w którym rzekomo świętował urodziny. Teraz wiemy, że nie była to prawda.

Źródło: Pudelek, wp.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *