Abp Jędraszewski uderza w kobiety. Szokujące słowa o holokauście nienarodzonych. „Aktualnie rządzący…”

Abp Marek Jędraszewski przeszedł samego siebie. Słowa duchownego o „holokauście nienarodzonych dzieci” wywołały burzę.

Jędraszewski do europarlamentu!

Abp Marek Jędraszewski już dawno przestał udawać, że sprawuje jakąś kapłańską posługę. Mamy wrażenie, że metropolita krakowski powinien zastanowić się nad startem w najbliższych wyborach z ramienia PiS, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Albo jeszcze lepiej – od razu niech walczy o mandat do europarlamentu. Skąd ten wniosek? Z jego wypowiedzi, którymi karmi wiernych od miesięcy, jeśli nie od lat.

Nie przypominamy sobie, by Marek Jędraszewski mówił coś o – dajmy na to – o miłosierdziu czy pojednaniu. Duchowny lepiej odnajduje się w opowieściach o „tęczowej zarazie”, „ideologii singli”, kobietach, które są odpowiedzialne za niski przyrost naturalny. Jędraszewski chętnie tłumaczył, co się stało w Smoleńsku, atakował ONZ i polityków opozycji przed wyborami, bronił „wolnych mediów” i grzmiał po zapowiedziach Barbary Nowackiej, gdy zapowiedziała redukcję lekcji religii w szkołach.

Tym razem abp Jędraszewski przeszedł jednak samego siebie. Wszystko przez słowa wypowiedziane do pielgrzymów w Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapnijcie pasy, duchowny wciska pedał gazu do samej dechy.

— Słynne powiedzenie Fiodora Dostojewskiego „jeśli Boga nie ma, to wszystko jest dozwolone”, znalazło swoje tragiczne potwierdzenie. Do tego możemy dodać jeszcze jedno stwierdzenie: jeśli Boga nie ma, to wszystko, nawet największe i najbardziej odrażające zło, da się uzasadnić i usprawiedliwić. Odnosi się to także do losów poszczególnych ludzi – zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych i niewinnych: do losów dzieci poczętych, znajdujących się jeszcze w łonach ich matek – mówił do wiernych.

„Nowy holokaust nienarodzonych dzieci”

Metropolita krakowski podkreślił, że „nauki biologiczne, w tym zwłaszcza genetyka, mówią o poczętym w łonie matki dziecku jednoznacznie, z całą naukową pewnością i jednoznacznością: […] »oto człowiek«”. Tymczasem – jak dodał – ludzie odrzucający Boga jako stwórcę i dawcę życia, czy też wątpiący w jego istnienie, na wzór tłumów znajdujących się przed sądem Piłata, „krzyczą do tak wielu współczesnych matek: »zabij to dziecko! To twoje prawo!«” – rozkręcał się Jędraszewski.

W końcu Jędraszewski postanowił uderzyć w „aktualnie rządzących” i zapowiedzi zmian w prawie aborcyjnym porównać do zbrodni hitlerowców.

— Miarą cywilizacji — miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury — jest stosunek do życia. Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej. My także, kochający Polskę kalwaryjscy pielgrzymi, w Wielki Piątek 2024 r., kiedy niektórzy aktualnie rządzący naszym krajem w imię wolności kobiet usiłują zafundować naszemu narodowi kolejny holokaust dzieci nienarodzonych, z wielkim bólem powtarzamy za św. Janem Pawłem II Wielkim: „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – powiedział.

Szczerze? Jakby Marek Jędraszewski miał jaja, to by powiedział konkretnie – to i to nazwisko odpowiada za „nowy holokaust dzieci”. A to takie w jego wykonaniu… „chciałabym, a boję się”. Niby wiadomo o co i kogo ma chodzić, ale duchowny zostawia sobie bezpieczną furtkę w stylu „mówiłem ogólnie o politykach, nikogo nie miałem na myśli”. Sorry, ale jak się uderza w takie tony, używa tak debilnych porównań i rzuca TAKIE oskarżenia, to trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje słowa.

Źródło: NaTemat.pl

 

 

2 Odpowiedzi na Abp Jędraszewski uderza w kobiety. Szokujące słowa o holokauście nienarodzonych. „Aktualnie rządzący…”

  1. Janina pisze:

    niech sobie w doopę wsadzi te moralizatorskie kazania.Kościół jest baaaardzo bogatą instytucją,gdyby żyli wedle własnych przykazań,DZIECI NIE UMIERAŁY BY Z GŁODU! PASIBRZUCHY!!!!!!!!!!!

  2. sam pisze:

    Klecha chyba nie zna dzieł Tomasza z Akwinu i innych ideologów Kościoła. Nie opamięta zapewne też własnych słów, z lat 90, że nieochrzczony poroniony płód to nie człowiek, więc nie można go pochować…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *