A to niespodzianka, Obajtek nagle zrezygnował z ważnego stanowiska. „Bez podania przyczyny”

Daniel Obajtek niespodziewanie zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej  spółki Energa. To jedna ze spółek Grupy Orlen. Przyczyny tej decyzji nie są znane.

Zaskakująca rezygnacja

Daniel Obajtek zaskoczył. W środę niespodziewanie zrezygnował ze swojej funkcji w radzie nadzorczej Energi.

O decyzji szefa Orlenu poinformowała w komunikacie Energa.

Zarząd Energa informuje, że w dniu 21 grudnia 2022 r. Pan Daniel Obajtek złożył oświadczenie o rezygnacji z upływem tego samego dnia z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki – czytamy w oświadczeniu. Co ciekawe, w komunikacie giełdowym spółki podkreślono, że oświadczenie prezesa PKN Orlen „zostało złożone bez podania przyczyny rezygnacji”.

Daniel Obajtek został powołany do rady nadzorczej spółki Energa 20 kwietnia bieżącego roku. Gdy o tym informowano, spółka przekazała że szef Orlenu ędzie pełnił funkcję członka rady nadzorczej bez wynagrodzenia.

W środowym komunikacie Energa przekazała także, że akcjonariusz większościowy spółki, PKN Orlen, złożył oświadczenie o powołaniu z dniem 22 grudnia 2022 r. do jej rady nadzorczej – jak zaznaczono, 6. wspólnej kadencji – Agnieszki Sylwii Żyro oraz Pawła Wiktora Kosztyły.

Po przejęciach dokonanych przez PKN Orlen w ramach tworzenia multienergetycznego koncernu, Energa weszła w skład Grupy Orlen wraz z m.in. Lotosem i PGNiG. Zajmuje się ona wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej.

Nerwowy Obajtek

Tymczasem o Obajtku znowu jest głośno. Tym razem chodzi o jego nerwową wypowiedź podczas konferencji prasowej. Szef Orlenu z oburzeniem oceniał doniesienia mediów na temat kontrowersji ws. umowy między Orlenem a Saudi Aramco.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *