A jednak! Gwiazdor TVP Info zdegradowany za krytykę na wizji kolegi Ziobry. OTO jego nowe miejsce pracy

Adrian Klarenbach nie będzie już twarzą TVP Info i gospodarzem programu „Minęła 20”. Został bowiem przesunięty do zespołu ogólnopolskiego pasma TVP3.

Kałuży się nie poprawia

Machina propagandowa musi działać pełną parą i nie ma tu miejsca na choćby najmniejsze przejawy zbaczania z kursu wyznaczonego przez władzę. Tym bardziej, że kampania wyborcza rozkręca się na dobre. Przekonał się o tym boleśnie Adrian Klarenbach, który nie będzie już jedną z naczelnych twarzy TVP Info i nie poprowadzi już programu „Minęła 20”.

Zaczęło się od tego, że w poniedziałek pan Adrian ku zdziwieniu redakcyjnych kolegów w pracy się nie pojawił. „Na pewno się nie pochorował” – mówili informatorzy „Faktu”.

Co więc się stało? Klarenbach po prostu podpadł władzy, a konkretnie Mariuszowi Kałużnemu z Solidarnej Polski, któremu śmiał wytknąć pomyłkę.

Partyjny kolega Zbigniewa ZIobry na antenie TVP Info założył się, że nikt w Polsce nie ma wyższej emerytury od lidera PO. Stawką w zakładzie było miesięczne uposażenie poselskie, które w razie przegranej miało trafić na konto potrzebujących.

– Niech się do mnie [ktoś] zgłosi, niech pokaże kwitek, że ma większą emeryturę niż Donald Tusk. Jeśli się taki nie znajdzie, to można domniemywać, że Donald Tusk jest najbogatszym emerytem w Polsce — ogłosił poseł Kałużny. Na te słowa zareagował Adrian Klarenbach i zwrócił uwagę Kałużnemu, że się myli. Podał przykład 81-letniej kobiety, która otrzymuje 26 tys. zł emerytury. Tyle wystarczyło, by – co tu dużo mówić – zostać zdegradowanym.

TVP3 welcome to

– Jak widać, wystarczy jedno zdanie wypowiedziane nie do końca po linii i drzwi są otwarte. W jego przypadku to już drugi raz w ciągu miesiąca. Wcześniej zniknął na tydzień po aferze z synem posłanki Magdaleny Filiks, gdzie przełożonym nie spodobał się sposób, w jaki prowadził rozmowę z gośćmi – zdradził „Faktowi” jeden z pracowników TVP.

Według najnowszych informacji były prowadzący „Minęła 20” został przesunięty do zespołu ogólnopolskiego pasma TVP3. „Redaktor Adrian Klarenbach pozostaje w TAI. Wzmocni także pasmo ogólnopolskie TVP 3″ — przekazała „Presserwisowi” w środę wieczorem spółka. Za produkcję ogólnopolskiego pasma w TVP 3 odpowiada właśnie TAI.

„Wzmocni TVP3″…jak to ładnie brzmi. Umówmy się, dla Klarenbacha to jest po prostu degradacja. To tak jakby zamienić dwutygodniowe wakacje na rajskiej wyspie na weekendowy pobyt – z całym szacunkiem – w Bytomiu. W dodatku w zimnym listopadzie.

Źródło: Fakt/Press

Jedna odpowiedź na A jednak! Gwiazdor TVP Info zdegradowany za krytykę na wizji kolegi Ziobry. OTO jego nowe miejsce pracy

  1. sam pisze:

    I tak zostaną tylko największe szyję, te nieco mniejsze będą musiały się zeszmacić bardziej, żeby awansować…typowo bolszewicka zagrywka, jak w stalinowskiej Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *