A gdzie tak pędzi ważny minister z PiS? Polityk przyłapany na łamaniu mnóstwa przepisów drogowych!

Gdzie tak pędził Waldemar Buda? Minister został przyłapany podczas ulicznej szarży, która powinna go kosztować spory mandat. – W żaden sposób nie uchylam się od odpowiedzialności – skomentował potem polityk.

Szarża ministra

Waldemar Buda zaprezentował obywatelom, jak nie powinno się jeździć po ulicach. Szef ministerstwa rozwoju i technologii został przyłapany przez „Fakt” podczas samochodowej szarży po ulicach Warszawy.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek rano.

Waldemar Buda opuścił siedzibę Polskiego Radia, gdzie udzielał wywiadu, i wsiadł do białego lexusa. Uruchomił samochód i ruszył w trasę, podczas której łamał przepis za przepisem. Jak relacjonuje „Fakt”, zaczęło się od przekroczenia podwójnej ciągłej podczas wyprzedzania dwóch pojazdów.

Ale to nie koniec. Podwójną ciągłą przekroczył później, skręcając w ulicę Mysią z ul. Nowy Świat. Wjechał w Mysią, choć był tam zakaz wjazdu. Później złamał też przepis, gdy dojeżdżał pod budynek ministerstwa. Zamiast pojechać zgodnie z przepisami, Buda złamał zakaz wjazdu na ul. Żurawią.

Po uzbieraniu wszystkich wykroczeń, „Fakt” oszacował, że gdyby interweniowała policja, Waldemar Buda zapłaciłby ponad 2 tysiące zł mandatu i otrzymałby kilkadziesiąt punktów karnych.

Reakcja Budy

„Fakt” nagrał całą trasę Budy  (i dobrze, bo tego pewnie „Wiadomości” nie pokażą) i pokazał film byłemu policjantowi Markowi Konkolewskiemu, który jest ekspertem od bezpieczeństwa w ruchu. Obejrzawszy nagranie, stwierdził, że nie ma wątpliwości, iż „kierowca ostentacyjnie łamie przepisy ruchu drogowego”.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *