Żyła jest niepodrabialny! W swoim stylu zdradził, czego nie może się doczekać w USA

Piotr Żyła zajął 7. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Willingen. Teraz szykuje się do konkursów w Lake Placid. Rozrywkowy skoczek ujawnił, czego nie może się doczekać w USA.

Nieudany konkurs

Niedzielne zawody w Willingen wygrał Halvor Egner Granerud, drugi był Ryoyu Kobayashi, a podium uzupełnił Daniel Andre Tande. Konkurs nie był dla Polaków udany.

Kamil Stoch odpadł już w kwalifikacjach, Paweł Wąsek i Jakub Wolny nie przebrnęli pierwszej tury i zajęli odpowiednio 39. i 48. miejsce. Dawid Kubacki był 17., Aleksander Zniszczył – 25. Najlepiej w trudnych warunkach radził sobie Piotr Żyła. 36-letni skoczek zajął 7. miejsce, ale nie był z tego do końca zadowolony.

To nie był mój dzień dzisiaj. Dwa razy ciągnęło mnie i dwa razy nie wykorzystałem tego. Na rozbiegu czułem się normalnie, nie było z tym problemu. Można było oddać dużo lepsze skoki – skomentował w rozmowie z Eurosportem swój występ Żyła.

Na skoczni niby było wszystko dobrze, ale jednak coś nie grało. Nie ma co nad tym myśleć, bo jak się za dużo myśli, to jeszcze jest gorzej. Teraz jedziemy do USA i mam nadzieję, że tam będą lepsze dni – dodał zawodnik.

Żyła czeka na Lake Placid

W najbliższy weekend (11-12 lutego) skoczków czekają zawody w amerykańskim Lake Placid, które dwukrotnie gościło igrzyska olimpijskie (w 1932 i 1980 roku). Do kalendarza Pucharu Świata powraca po długiej, ponad trzydziestoletniej przerwie.

Żyła nie ukrywał, że cieszy się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. W 2006 roku w konkursie Pucharu Kontynentalnego na amerykańskiej ziemi zajął 4. miejsce.

Dla mnie na pewno będzie to ciekawy wyjazd. Polonia amerykańska coś szykuje? Najbardziej to nie mogę się doczekać… imprezy – powiedział w swoim stylu rozrywkowy skoczek. – Imprezy jak najbardziej. Nie wiem, co tam będzie. Nawet nie wiem, czego mam się spodziewać – skwitował Żyła.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *