Zobaczyła poparcie Konfederacji wśród kobiet i nie wytrzymała. Mocny wpis Korwin-Piotrowskiej. „Zaraz się porz**am”

Na Konfederację głosowało więcej kobiet niż na Lewicę – poinformował Sławomir Mentzen. Do jego wpisu odniosła się Karolina Korwin-Piotrowska.

Braun z wozu, Konfie lżej

Wybory za nami – przegrani liżą rany, a zwycięzcy (jak zawsze tych nie brakuje!) prężą muskuły. Tym razem jednak nie mniej niż walce o zwycięstwo między Koalicją Obywatelską, a Prawem i Sprawiedliwością mówi się o tych, którzy zajęli dalsze miejsca. Wybory do Parlamentu Europejskiego skończyły się totalną klapą dla Trzeciej Drogi, który w ciągu kilku miesięcy roztrwoniła poparcie (aż żal było patrzeć w niedzielę na Władysława Kosiniaka Kamysza, który wyglądał jak po zderzeniu z pendolino) i Lewicy, której sufitem wydaje się być 7-8 proc. poparcie.

Triumfuje na pewno Konfederacja, która wskoczyła na wyborcze podium z wynikiem 12,1 proc i udało się jej wysłać do Brukseli nawet takiego odklejeńca jak Grzegorz Braun. Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak tym samym pozbyli się z krajowego podwórka człowieka, za którego ciągle musieli się tłumaczyć. Gra o mandat dla starszego kolegi okazała się – nomen omen – warta świeczki.

– To wy nam zaufaliście, to wy poszliście do lokalu wyborczego po to, żeby zagłosować na naszych kandydatów. To wy uwierzyliście, że głos oddany na naszych kandydatów przyczyni się do tego, że wasze interesy będą jak najlepiej reprezentowane w Unii Europejskiej – mówił w niedzielę Sławomir Mentzen i dodawał, że „Europejczycy widzą, że Europa zmienia się z coraz większymi problemami”.

Korwin-Piotrowska reaguje na wpis Mentzena

Polityk zwrócił też uwagę na to, jak rozkładały się głosy. Okazuje się, że jego ugrupowanie uzyskało wysokie poparcie wśród osób poniżej 30. roku życia, a także wyższe niż Lewica poparcie wśród kobiet.

– Wśród wyborców poniżej 30. roku życia Konfederacja ma ponad 30 proc. poparcie i pierwsze miejsce! Konfederacja ma też wyższe poparcie wśród kobiet niż Lewica – chwalił się Mentzen na platformie X po ogłoszeniu wyborów do europarlamentu.

Do jego wpisu odniosła się Karolina Korwin-Piotrowska. – Naprawdę, zaraz się porzygam, jeśli jeszcze raz usłyszę „kobieta kobiecie” czy inne uładzone g**no. To jest efekt ostatnich miesięcy. Macie swój malowany aktywizm i canceling oraz poprawność polityczną. Tam uciekają te, które zaczynają się już bać głośno odezwać. 8 lat PiS dało grunt, który teraz jest zaorany koncertowo – gorzko skomentowała dziennikarka.

– Zapieprzałam na marszach kobiet, dostawałam groźby śmierci, pobicia, wyzwiska, żeby dostać teraz w twarz tym… Brawo – ostro podsumowała.

Źródło: o2.pl

 

4 Odpowiedzi na Zobaczyła poparcie Konfederacji wśród kobiet i nie wytrzymała. Mocny wpis Korwin-Piotrowskiej. „Zaraz się porz**am”

  1. maciek pisze:

    Braun powinien dostac calkowity zakaz zajmowania jakichkolwiek stanowisk i reprezetowania kraju, wstyd ze taka osoba bedzie reprezentowala nasz kraj.Ludzie juz chyba calkiem oszaleli 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *