Zenek Martyniuk też skomentował zamieszanie wokół TVP. „Grałem przed zmianą władzy i po”

Zenek Martyniuk z grupy Akcent skomentował zmiany w TVP. Gwiazdor estrady wystąpi w Zakopanem na „Sylwestrze Marzeń”.

Ostatni taki Sylwester?

„Sylwester Marzeń” był przez lata oczkiem w głowie władz z Woronicza i jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez TVP. — Telewizja Polska potrafi zaspokajać wszystkie gusta, wszystkie wrażliwości oraz budować nawet w czasie nocy sylwestrowej rodzaj wspólnoty narodowej — tak imprezę w Zakopanem zapowiadał w grudniu 2021 r. Jacek Kurski. Były prezes TVP był zresztą pokazywany widzom niemal tak często, jak Maryla Rodowicz czy Zenek Martyniuk występujący na scenie.

Wygląda na to, że w tym roku po raz ostatni widzowie TVP zobaczą „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem, a przynajmniej w takiej odsłonie. Przez chwilę wydawało się, że imprezy w ogóle nie będzie w tym roku w stolicy Tatr, jednak interwencja górali u Beaty Szydło uratowało sylwestrową zabawę.

Od dawna znane są też gwiazdy, które nie mogły nikogo zaskoczyć. To m.in. Maryla Rodowicz i Edyta Górniak, która z jakiegoś powodu ma w TVP specjalne względy. „Jako jedna z pierwszych podpisała umowę. Jak co roku mogła liczyć na gwiazdorskie warunki, ale też na bardzo wysoką stawkę. Podczas koncertu będzie miała dwa wyjścia, oba z Allanem i zgarnie za nie 100 tys. zł. Allan będzie miał osobne wynagrodzenie, więc całe 100 tys. pójdzie na konto diwy. Taką samą stawkę w tym roku dostanie tylko Maryla. TVP bardzo zależało, żeby nie poszła do Polsatu, więc byli gotowi słono za to zapłacić” — zdradził informator Pudelka. Górniak dostanie apartament z ośmioma pokojami i prywatnego szofera.

Martyniuk zachowuje spokój

Na takiej imprezie nie może też zabraknąć Zenka Martyniuka. Ulubieniec byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego został zapytany przez serwis o2.pl o ostatnie zmiany w TVP. – Teraz byłem miesiąc czasu w USA i nie śledziłem sytuacji w kraju. Naprawdę, robię utwory dla wszystkich, grałem przed zmianą władzy i po zmianie władzy stwierdził Zenon Martyniuk w rozmowie z o2.pl.

Pieśniarz dodał, że normalnie przygotowuje się do „Sylwestra Marzeń”. – Wieczorem zaczynam próby. Mam premierową niespodziankę muzyczną dla uczestników imprezy i widzów przed telewizorami. Będę wydawał w przyszłym roku nową płytę. Mam co robić i na czym się skupiać – dodał Martyniuk.

Lider grupy Akcent dodał, że właściwie jemu „to lotto” czy będzie to jego ostatni występ w TVP czy nie. – Nie przejmuje się tym w ogóle. Podkreślę, że ja dla TVP gram jedną, może dwie imprezy w roku. To promil mojej działalności. Nie dzielę też moich słuchaczy politycznie. Chcę, żeby ludzie się przy mojej muzyce bawili, to wszystko – stwierdził.

Wydaje się, że zmiany w TVP dużo bardziej przeżywa żona pana Zenka, Danuta, która nie mogła pogodzić się z wynikiem październikowych wyborów.

– Polacy to dziwny naród! W 2015 roku obalili tego człowieka, bo mieli dość życia w biedzie, braku pracy i wyjeżdżania na Zachód za chlebem. Teraz ich znowu oczarował jak w 2007 rokugrzmiał jeden z udostępnionych przez żonę Zenka Martyniuka postów.

Danuta Martyniuk jest zwolenniczką Prawa i Sprawiedliwości, co udowodniła udostępniając post zachęcający do głosowania na tę partię. Przed wyborami udostępniała też posty zachęcające do udziału w referendum, które spotkało się z krytyką środowiska opozycyjnego. Wygląda na to, że pani Danuta jest też fanką Dariusza Mateckiego, którego posty chętnie udostępniała.

Źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *