Żenady tygodnia cz. 2. Policja będzie bezkonkurencyjna?

Premier Mateusz Morawiecki zbija majątek na obligacjach oprocentowanych wskaźnikiem inflacji. Ukraina dostanie od Polski czołgi.

Żenady

Miejsce 3

Obligacje premiera

To była głośna sprawa na przełomie 2022/2023 roku. Rząd na czele z premierem Mateuszem Morawieckim zapewniał, że wysoka inflacja Polakom nie grozi i nie mają się czego obawiać. W tym czasie szef rządu zainwestował grubo ponad 4 mln zł w obligacje oprocentowane wskaźnikiem inflacji. Oczywiście stało się inaczej niż prognozował rząd, a drożyzna z całym impetem rozlała się po Polsce. „Fakt” wrócił do tematu i podliczył, ile premier zarobił na obligacjach. Tylko w zeszłym roku zysk Morawieckiego na papierach mógł wynieść prawie 100 tys. zł. W tym roku może na nich zarobić kolejne pół miliona złotych.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *