Żenady Antyżenady cz.23. PiS przyniósł nam kolejną plagę

Ubiegły tydzień stał pod znakiem PiS-owskiej agresji. W tym mamy kolejną plagę związaną z ujawnianiem wrażliwych danych.

Żenady

Miejsce 3

Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości, wspólnie z prokuratorem Tomaszem Szafrańskim, zorganizowali konferencję prasową, na której rugali sąd za skazanie Mariki Matuszak za homofobiczny rozbój. W pewnym momencie prokurator Tomasz Szafrański, cytując uzasadnienie wyroku, ujawnił i upublicznił pełne dane ofiary rozboju, którą Matuszak napadła w centrum Poznania. Wybuchł skandal. Na drugi dzień Zbigniew Ziobro, dla odwrócenia uwagi, zaatakował TVN24 za „niewłaściwe relacjonowanie jego konferencji prasowej”.

Miejsce 2

Adam Niedzielski

„Fakty” TVN podały w swoim materiale, że od dwóch dni lekarze w całym kraju mają kłopot z wypisaniem pacjentom leków przeciwbólowych i psychiatrycznych, bo resort zdrowia zmienił przepisy. Ministerstwo tłumaczyło to walką z nieprawidłowościami przy wypisywaniu recept. W materiale na temat problemów z receptami wystąpił lekarz mówiąc, że nie da się wypisywać recept. W odpowiedzi minister zdrowia Adam Niedzielski zaatakował TVN i medyka ujawniając, że lekarz wystawił na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Naczelna Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury „w związku z możliwością popełnienia przestępstwa” przez ministra zdrowia. Niedzielski ujawnił imię i nazwisko lekarza oraz kategorie leków, jakie sobie przepisał.

Miejsce 1

Białoruskie helikoptery

Na długo mieszkańcy Białowieży zapamiętają wtorkowy poranek. Ze wschodu nadleciały dwa białoruskie helikoptery i 10 minut krążyły nad regionem. Pierwszą reakcją ministerstwa obrony było zaprzeczanie. Trwało to do momentu, gdy sieć została zalana zdjęciami i filmikami ze śmigłowcami Łukaszenki. Po 10 godzinach MON przyznało, że doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Radary nie odnotowały śmigłowców, bo te leciały na niskiej wysokości, czyli można się rozejść i nie zadawać pytań.

Antyżenady

Miejsce 3

Tajner i Rozenek

Donald Tusk podczas swojego wiecu w Ustroniu poinformował, że na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej znajdzie się były trener Adama Małysza, Apoloniusz Tajner. – Wie, jak wygrywać, wie, jak zwyciężać – powiedział były premier zwracając się do publiczności. Później lider Platformy Obywatelskiej został zapytany o tzw. ustawę dezubekizacyjną. – W konsekwencji po tych wszystkich pisowskich działaniach, ta ustawa okazała się jak taki kompletnie ślepy pisowski topór i poszła równo po wszystkich – mówił. – Dlatego na naszych listach bardzo wysoko będą były wicepremier i minister obrony narodowej, który wziął na siebie odpowiedzialność za naprawę tej sytuacji, Tomasz Siemoniak i Andrzej Rozenek, dawny poseł Lewicy – dodał. Andrzej Rozenek od samego początku reprezentuje interesy osób pokrzywdzonych przez ustawę.

Miejsce 2

Jacek Czaputowicz

Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do zaognienia sytuacji na linii Kijów-Warszawa. Władza doszła do wniosku, że używanie antyukraińskich haseł wzmocni ją politycznie. Jacek Czaputowicz, były minister spraw zagranicznych w PiS-owskim rządzie, nie zostawił suchej nitki na politykach PiS. Do opisu relacji polsko-ukraińskich użył porównań zakorzenionych w teorii stosunków międzynarodowych. – Są państwa silne jak lwy, są państwa przebiegłe jak lisy i są państwa jak hieny i szakale. I my prowadzimy taką politykę hien i szakali – powiedział w Polsat News. Dodał, że „przychodzi na myśl szmalcownictwo polityczne”, w jakie „być może niedługo się wpiszemy”. – Doraźne interesy na krwawiącym państwie przynosi tragiczne skutki – podkreślił.

Miejsce 1

Trzecia Droga

Po kilkunastu dniach politycznej przepychanki w ramach Trzeciej Drogi, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili, że jednak pójdą wspólnie do wyborów. To dobra wiadomość dla całej opozycji, bo rozdrobnienie prowadziłoby do wyborczego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości. Obaj liderzy zdecydowali, że wystartują jako koalicyjny komitet wyborczy z progiem 8 proc. Powodzenia.

W nadchodzącym tygodniu będziemy żyli ogłoszeniem przez prezydenta Andrzeja Dudę daty wyborów. Oficjalnie ruszy kampania wyborcza. We wtorek Donald Tusk wystąpi w Legionowie na kolejnym wiecu. W mediach można się spodziewać nadmiaru polityków Trzeciej Drogi, tłumaczących opinii publicznej ostatnie dwa tygodnie zawirowań. Tradycyjnie PiS zaliczy jakąś wpadkę lub wybuchnie kolejna afera.

2 Odpowiedzi na Żenady Antyżenady cz.23. PiS przyniósł nam kolejną plagę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *