Żenady Antyżenady cz.19. Hanna Zdanowska zrobiła psikusa Kaczyńskiemu, a PO rośnie w sondażach

Hanna Zdanowska jest niekwestionowaną zwyciężczynią tego tygodnia. Jarosław Kaczyński uparcie prze do referendum.

Żenady

Miejsce 3

Przemysław Czarnek

Tydzień temu przez Sejm przeszła ustawa, która jest zbieraniną przepisów i regulacji związanych m.in. nauczycielskich emerytur, odpraw, finansowania oświaty, studiów medycznych. Platforma Obywatelska alarmuje, że w ustawie zaszyte są przepisy będące kopią z „lex Czarnek” i dotyczą szkół niepublicznych. Jeśli niepubliczna placówka nie podporządkuje się PiS-owskiemu kuratorowi, to może zostać w ciągu miesiąca zlikwidowana.

Od decyzji nie ma odwołania, a szkoła może zniknąć w czasie trwania roku szkolnego. Tak wygląda bat na niepubliczne szkoły.

Miejsce 2

Wygwizdany hymn

Donald Tusk miał w tym tygodniu wiec w Jeleniej Górze. Kilkadziesiąt godzin wcześniej kierownictwo w sztabie wyborczym PiS objął Joachim Brudziński. Europoseł wysłał na wiec lidera PO bojówki złożone z rzekomych związkowców z kopalni Bogatynia. Były gwizdy, syreny i wuwuzele. Już na początku doszło do skandalu, który był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Związkowcy z „Solidarności” zaczęli zagłuszać Mazurka Dąbrowskiego rykiem trąbek, syren i okrzyków.

Do tych państwa, którzy dzisiaj trzymają flagi „Solidarności” i z tymi flagami w rękach buczą, krzyczą i gwiżdżą, kiedy Polki i Polacy śpiewają hymn, to chcę wam powiedzieć, że prawdziwa „Solidarność” nigdy czegoś takiego nie widziała – odpowiedział im Donald Tusk. Na wiecu we Wrocławiu już ich nie było.

Miejsce 1

Upór Kaczyńskiego

Tak, Donald Tusk miał rację. Jarosław Kaczyński ma pełne gacie referendum i w nim upatruje szansy na zmobilizowanie swoich wyborców. PiS zamknął oczy i zatkał uszy i nie dopuszcza do siebie możliwości zastosowania wariantu czeskiego. Praga napisała kilka zdań odrębnych na temat mechanizmu unijnej relokacji uchodźców i zamknęła sprawę. O czym Czesi napisali? Że przyjęli 400 tys. przybyszów z Ukrainy i – mówiąc obrazowo – są zatkani. Polska stała się uchodźczym hubem dla Ukraińców i wystarczy napisać na ten temat dwa zdania i nie trzeba robić żadnego referendum. Kaczyński się uparł i odrzuca taką możliwość.

Antyżenady

Miejsce 3

Konwencja Trzeciej Drogi

W Grodzisku Mazowieckim odbyła się konwencja Trzeciej Drogi na którą przybyło kilka tysięcy sympatyczek i sympatyków PSL-u oraz Polski 2050. Było dynamicznie, było czuć moc i energię. Konwencja ma służyć przede wszystkim przełamaniu negatywnego trendu sondażowego, który się objawił po marszu 4 czerwca. „Polskę gospodarną przeciwstawiamy Polsce marnotrawnej” – mówili obaj liderzy. To hasło najprawdopodobniej stanie się w ciągu najbliższych dni osią przekazu politycznego Hołowni i Kosiniaka-Kamysza. Całość wygląda ciekawie i zobaczymy, co z tego wyjdzie w praniu.

Miejsce 2

PO rośnie w sondażach

W tym tygodniu pojawiły się kolejne dwa sondaże pokazujace, że Platforma Obywatelska siedzi na ogonie Prawu i Sprawiedliwości. W sondażu pracowni Ipsos dla OKO.press i TOK FM różnica między obiema formacjami wynosi tylko 2 pkt proc. PiS – 33 proc., PO – 31 proc. Z kolei comiesięczne badanie wykonane przez Kantar Public pokazuje remis: 32:32 proc. W obu badania partia Donalda Tuska zanotowała wzrost o 4 do 5 pkt proc.

Miejsce 1

Hanna Zdanowska

Ten tydzień zdecydowanie należał do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Zaczęło się od Joachima Brudzińskiego, który uciekł razem z PiS-em z wynajętej na konwencję Atlas Areny. Partyjną imprezę przeniósł do Bogatyni, ale i tak musiał zapłacić kary umowne za zerwanie umowy na wynajęcie łódzkiej hali. Już wcześniej Hanna Zdanowska poinformowała, że PiS-owskie pieniądze zostaną przeznaczone na program in vitro i tak też się stało.

Zło dobrem zwyciężaj. Tak jak obiecałam, dodatkowe 150 tys. złotych idzie właśnie na łódzki program in vitro. Liczę, że zgodnie z zapisami umowy kara za odstąpienie od wynajmu Atlas Areny zostanie wpłacona niezwłocznie – napisała na Twitterze.

Pucz Prigożyna i konwencje programowe – to będą dominujące tematy w tym tygodniu. Wróci sprawa Adama Bielana i przekrętów w NCBiR, a to za sprawą wywiadu Jacka Żalka w którym rzucił mocne oskarżenia.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Jedna odpowiedź na Żenady Antyżenady cz.19. Hanna Zdanowska zrobiła psikusa Kaczyńskiemu, a PO rośnie w sondażach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *