Zbigniew Girzyński wpadł w furię i zaatakował Radomira Wita. „Największym jest pan redaktor”

Zbigniew Girzyński przekombinował w programie na żywo emitowanym w TVN24. Zamiast spuścić głowę, zaatakował Radomira Witta.

„Kampania bez kitu” to piątkowy program emitowany w TVN24, którego gospodarzem jest Radomir Wit. Wczoraj Kinga Gajewska z Platformy Obywatelskiej i Zbigniew Girzyński z koła Polskie Sprawy dyskutowali o edukacji. Formuła programu zakłada zadawanie pytań przez zaproszonych gości.

Asytent posła

Jedno z nich zadawał student prawa Kacper Godek.

Zapytał posła Girzyńskiego o trzy rzeczy, które PiS zrobił dla młodych ludzi. Koło Polskie Sprawy to PiS-owska przybudówka.

Jesteś zwolniony do 26. roku życia z podatku, który zabierała Platforma Obywatelska. Jako student prawa w Warszawie pewnie w niezłej kancelarii już pracujesz, znając życie – mówił beztrosko poseł. I w tym momencie wtrąciła się posłanka PO zwracając uwagę, że student „jest asystentem pana posła akurat, dlatego poseł bardzo dobrze wie o tym”.

Jesteś asystentem pana posła? – zapytał Wit. Godek i Girzyński potwierdzili. – Jest moim asystentem społecznym, ale jest przede wszystkim świetnym prawnikiem w prywatnej kancelarii prawnej – powiedział polityk.

Czy jest tu pani asystent?

Radomir Wit zapytał, czy „jest tu ktoś od pani posłanki, jakiś asystent, asystentka?”. W zdanie wszedł mu Girzyński i zaczął obrażać dziennikarza.

U państwa zawsze są sami asystenci z Platformy Obywatelskiej. Wiemy to od dawna. A największym jest pan redaktor. Często zastępuje wręcz posłów – zaatakował. – Przepraszam? – odparł Wit. – Największym jest pan redaktor. Często wręcz zastępując posłów – powtórzył. Wtedy dziennikarz zaczął tyradę opartą na faktach.

Panie pośle Zbigniewie Girzyński. Wtedy kiedy odchodził pan z Prawa i Sprawiedliwości, chciał pan powiedzieć o tym, jak Prawo i Sprawiedliwość jest złą partią, w której tak bardzo źle się pan czuje i z którą tak bardzo się nie zgadza, która stosuje tak straszne metody, że nie może pan powiedzieć o tym, co sądzi na temat zmian w systemie podatkowym, znalazł pan przestrzeń w wolnych mediach, żeby o tym powiedzieć – rzucił pierwszy granat.

Teraz, kiedy chce pan opowiadać o tym, że Prawo i Sprawiedliwość według pana jest fantastyczną partią, znajduje pan przestrzeń w wolnych mediach. Niezależnie od tego, gdzie jest akurat pan na etapie swojego życia i kogo pan popiera, z czyjej listy pan startuje i co zamierza pan zrobić, to zawsze pan znajduje przestrzeń w wolnych mediach na to, żeby powiedzieć, co chce pan powiedzieć. I tak właśnie funkcjonują wolne media– dołożył.

Źródło: TVN24.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

3 Odpowiedzi na Zbigniew Girzyński wpadł w furię i zaatakował Radomira Wita. „Największym jest pan redaktor”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *