Zamach na premiera Słowacji! Robert Fico w ciężkim stanie. „Wielokrotnie postrzelony, zadecydują najbliższe godziny”

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony. Stan polityka jest poważny. – O wszystkim zadecydują najbliższe godziny – przekazano na oficjalnym profilu szefa słowackiego rządu.

Zamach na Słowacji

Szokujące doniesienia ze Słowacji, gdzie doszło do zamachu na życie premiera Roberta Ficy. Szef słowackiego rzadu przebywał w miejscowości Handlova, gdzie miało miejsce wyjazdowe posiedzenie rządu.

Rico miał wyjść z Domu Kultury, gdzie spotkał się rząd, i przywitał się z ludźmi.

Było tam kilka osób, tylko jedna z antyrządowym transparentem. Nagle padły strzały.

Robo, chodź tutaj – miał krzyknąć zamachowiec. Oddał cztery-pięć strzałów. Według świadków, jeden z nich trafił w pierś polityka. Zamachowiec został błyskawicznie obezwładniony, a Fico przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Przelot do Bratysławy był już zbyt ryzykowny ze względu na poważny stan zdrowia rannego polityka. Jak donosi Reuters, opierając się na słowach rzecznika szpitala, w chwili przybycia Fico był przytomny.

Robert Fico w ciężkim stanie

Stan premiera jest jednak poważny, o czym poinformowano na oficjalnym profilu szefa słowackiego rządu w mediach społecznościowych.

R. Fico został dziś postrzelony. Został wielokrotnie postrzelony i obecnie znajduje się w stanie zagrażającym życiu. W tej chwili jest transportowany helikopterem do Bańskiej Bystrzycy, ponieważ dotarcie do Bratysławy zajęłoby zbyt dużo czasu, biorąc pod uwagę konieczność ostrej interwencji. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny – czytamy w komunikacie. Warto podkreślić, że słowacki rząd ostrzegł już, by uważnie selekcjonować wiadomości w tej sprawie, bo może dochodzić do prób dezinformacji.

Można przypuszczać, że już niedługo w przestrzeni informacyjnej zaczną rozprzestrzeniać się narracje dezinformacyjne w związku z tym wydarzeniem – przekazało słowackie MSW.

Zamachowcem jest 71-letni mężczyzna pochodzący z Levic. To miasto położone o ok. 80 km od Handlowej.

Wiadomo, że sprawcą zamachu był 71-letni obywatel Słowacji. Media podają, że jedna kula trafiła w premiera w okolicy brzucha. Nie mamy jednak zbyt wielu informacji – przekazał ambasador Polski na Słowacji Maciej Ruczaj. Sprawę skomentował też polski premier Donald Tusk.

Szokujące doniesienia ze Słowacji. Robert, w tym trudnym momencie jestem z tobą myślami – przekazał szef polskiego rządu.

Fot. Depositphotos

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *