Wymowne słowa gwiazdy TVP, Ogórek TAK zareagowała na zwolnienie Jakimowicza. „Nie chcę do tego wracać”

Jarosław Jakimowicz nie będzie już pracował w TVP. Został zwolniony z powodu skarg, jakie składali na niego współpracownicy. O komentarz do sprawy poproszono Magdalenę Ogórek, która przez długi czas prowadziła z długowłosym gwiazdorkiem program „W kontrze”.

Jakimowicz zwolniony

Jarosław Jakimowicz się doigrał. Przez lata obrażał wszystkich wokół, trudno nawet powiedzieć, że był kontrowersyjny – po prostu zachowywał się skandalicznie, ale miejsce w TVP trzymał.

Koniec końców i rządowa telewizja straciła do niego cierpliwość i zwolniła gwiazdorka, który był przede wszystkim twarzą programu „W kontrze”. Przez długi czas prowadził go u boku Magdaleny Ogórek, ale ta zrezygnowała z udziału w programie.

– Zawodowo stawiane są przed nami różne wyzwania i trzeba im sprostać, natomiast prawdą jest, że od końca grudnia nie pojawiam się w programie „W kontrze”. Myślę, że dla widzów naszego programu nie jest żadną tajemnicą, że mówimy zupełnie innymi językami. Prezentujemy też może inne postawy naszego dialogu z widzami. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ obowiązuje mnie pewien kanon kultury korporacyjnej – mówiła wówczas Ogórek w rozmowie z „Super Expressem”. Teraz, po zwolnieniu Jakimowicza, tę wypowiedź można różnie interpretować. Jak się bowiem okazuje, Jakimowicza pogrążyły skargi, które składali na Jakimowicza jego współpracownicy.

W związku z licznymi przykładami Pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych – miał napisać szef TAI Michał Adamczyk do zwolnionego Jakimowicza. Nad sprawą powęszył też portal Pudelek, który dowiedział się, że „bezpośrednim powodem rozstania z Jakimowiczem były seksistowskie i przemocowe relacje w miejscu pracy, konkretnie wulgarne wyzwiska do kobiet”.

Ogórek komentuje

Portal Pudelek postanowił zapytać o zwolenienie Jakimowicza właśnie Magdalenę Ogórek, która przy programie „W kontrze” pracowała z nim najdłużej. Innymi prowadzącymi były Agnieszka Oszczyk, Anna Popek i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. Czy z Jakimowiczem faktycznie było trudno wytrzymać? Jakie doświadczenia ze współpracy z nim ma Ogórek? Gwiazda TVP nie chciała jednak komentować głośnej sprawy.

– Wszystko, co miałam do powiedzenia w tej sprawie, powiedziałam, gdy zrezygnowałam z formatu „W Kontrze”. Jest to dla mnie rozdział zamknięty i absolutnie nie chcę do tego wracać – powiedziała wymownie Magdalena Ogórek.

Źródło: Pudelek.pl

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Wymowne słowa gwiazdy TVP, Ogórek TAK zareagowała na zwolnienie Jakimowicza. „Nie chcę do tego wracać”

  1. Kazimierz pisze:

    „obowiązuje mnie pewien kanon kultury korporacyjnej ” W TVPiS? Buuuuuuu-HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *