Wojewódzki odcina się od Palikota i wyznaje: uśpił moją czujność. Jest odpowiedź! „Kuba, Ty ancymonku!”

Kuba Wojewódzki opublikował w sieci długi wpis, w którym przyznał się do błędu. Chodzi o współpracę z Januszem Palikotem. Biznesmen odpowiedział na zarzuty dziennikarza.

Miał być wielki biznes

W ostatnich latach Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki często występowali razem w przedsięwzięciach marketingowych. Wszystko przez wspólny biznes, jakim była produkcjach alkoholu z suszem konopnym.

W drugiej połowie ubiegłego roku zaczęły się jednak pojawiać doniesienia, że spółki Palikota odpowiedzialne za markę „Buh”, mają spore kłopoty finansowe, a pracownicy nie otrzymują wynagrodzeń.

W ostatnim czasie sprawa nieco przycichła, ale w poniedziałkowe przedpołudnie wróciła ze zdwojoną mocą za sprawą wpisu Kubu Wojewódzkiego. Dziennikarz opublikował długie oświadczenie, w który przyznał się do błędu ws. współpracy z Palikotem, a jednocześnie wyraźnie odciął się o biznesmena. Wygląda na to, że może być to początek wojenki, w której – jak to bywa w takich przypadkach – najpewniej chodzi o grube pieniądze.

– (…) W roku 2020 Janusz Palikot zaproponował mi współpracę na rynku nowych produktów alkoholowych. Nigdy nie interesował mnie ten biznes, ale od dłuższego czasu nosiłem się z pomysłem wyprodukowania napojów opartych na suszu konopnym, więc uznałem to za dobrą okazję – zaczął wpis Wojewódzki.

Wojewódzki przeprasza

– W firmie Przyjazne Państwo odpowiadałem za design produktów, kreowanie nowych marek oraz ich marketing. Sprowadziłem do niej zaprzyjaźnionego grafika oraz specjalistę od marketingu digitalowego. Do dziś mają niepopłacone rachunki za wykonaną pracę – dodał. – Co kilka tygodni spotykaliśmy się, aby omawiać nowe produkty oraz nowe strategie marketingowe. Podczas tych spotkań Janusz zawsze snuł wizje Wielkiego Sukcesu. Niestety uśpił nimi także i moją czujność oraz rozwagę kontynuował dziennikarz.

– (…) Zdaję sobie sprawę, że moja obecność obok Janusza Palikota w tym biznesie dawała wielu osobom poczucie gwarancji sukcesu i była dla firmy autoryzacją wiarygodności. To był mój największy błąd inwestycyjny zarówno w kwestiach biznesowych jak i ludzkich – przyznał Kuba Wojewódzki i na koniec wpisu przeprosił wszystkich, którzy dołączyli do biznesu za jego sprawą. – Podobnie jak Wy zaufałem i podobnie jak Wy poniosłem porażkę. I w tej materii ze smutkiem przyznaję – TAK TO MOJA WINA – napisał.

Na odpowiedź Janusza Palikota nie trzeba było długo czekać. – Kuba ty ancymonku. Szczegóły mojej współpracy z Kubą Wojewódzkim (3 lata) i nie tylko z nim, opisałem w mojej nowej książce „Kulisy Biznes — Show, czyli jak wydałem 220 mln” — napisał w swoich mediach społecznościowych Janusz Palikot.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Janusz Palikot (@januszpalikot)

Źródło: Money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *