Wiadomo coraz więcej, to TAM przebywał Ziobro, gdy jego dom odwiedziły służby. „Nie mógł inaczej”

Zbigniew Ziobro we wtorkowy wieczór nagle pojawił się przed swoim domem. Wiadomo w którym europejskim kraju przebywał.

We wtorek funkcjonariusze ABW weszli do kilkunastu lokalizacji na terenie całego kraju. Szeroko zakrojona akcja, która była realizowana także w środę, ma związek z wyprowadzeniem od 60-100 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na mętną inwestycję. Jednym z głównych podejrzanych jest ksiądz Michał O.

W tej sprawie przewija się Zbigniew Ziobro i trzech polityków Suwerennej Polski.

Kulisy powrotu do Polski

Po pierwsze chciałem powiedzieć, że wszystkie te działania mają charakter bezprawny i są realizacją politycznego zamówienia Donalda Tuska i pana Bodnara – mówił Zbigniew Ziobro, niepodziewanie pojawiając się przed swoim domem. Wirtualna Polska i Onet.pl opisują kulisy powrotu byłego ministra sprawiedliwości do Polski.

Zbigniew Ziobro przebywał na leczeniu w jednym z krajów Beneluxu lub w Niemczech. Szef konsultował się w różnych krajach – mówi osoba z jego otoczenia. – Do Polski samochodem po tym, jak dowiedział się, że funkcjonariusze wkroczyli do jego nieruchomości – można usłyszeć.

Z kolei jak pisze Onet.pl, Zbigniew Ziobro o akcji ABW został poinformowany przez żonę Patrycję Kotecką. Natychmiast podjął decyzję o przerwaniu leczenia i powrocie do Polski.

Zbyszek nie mógł inaczej. To była jego decyzja. Rodzina była i jest dla niego najważniejsza. A to, co się dzieje od wczoraj, to jest brutalny atak na całą jego rodzinę – mówi zatroskany jeden z polityków Suwerennej Polski.

Znalezisko 

Przypomnijmy, że podczas przeszukania domu Zbigniewa Ziobry znaleziono akta.

Mogę powiedzieć, że m.in. w domu ministra Ziobry znaleźliśmy oryginał teczki nadzoru akt postępowania przygotowawczego dotyczącego go osobiście, w sprawie śmierci jego taty. To był oryginał, archiwizowany co prawda, sprzed lat. Inne dokumenty też znaleźliśmy – przekazał rzecznik Prokuraury Krajowej prok. Przemysław Nowak.

Jak podkreślił, standardem jest, że teczka z aktami znajduje się w prokuraturze. – Nie chcę podejmować ocen, ale będzie to przedmiotem analizy, czy oryginały akt nadzoru powinny być w domu Ziobry – dodał. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: WP.pl, Onet.pl, pap.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Wiadomo coraz więcej, to TAM przebywał Ziobro, gdy jego dom odwiedziły służby. „Nie mógł inaczej”

  1. Jan pisze:

    Wreszcie wzięli się za porządek. W od suwerenni polska powinna być zlikwidowana bo to są sami złodzieje. Nie mają szacunku dla ludzi. Pieniądze wszyscy z pisu a przede wszystkim suwerennej polski powinne wrócić do kasy państwowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *