Usłyszał pytanie o Lewandowskiego i aż się zagotował. Ostre słowa! „To jest taki mental polski”

Robert Lewandowski jest najlepszym polskim piłkarzem, ale i on często staje się obiektem krytyki ze strony kibiców. Głos w tej sprawie zabrał Lukas Podolski. I nie gryzł się w język.

Nie da się ukryć, że Robert Lewandowski zaliczył słabszy sezon w barwach Barcelony. Wciąż jednak mowa o czołowym napastniku świata, który utrzymuje się na topie od wielu lat, a w tym sezonie strzelił 26 bramek w 49 meczach Dumny Katalonii. „Słabszy sezon” w przypadku Lewego wciąż oznacza liczby, których pozazdrościłby niejeden piłkarz.

I właśnie chyba fakt, że Lewandowski przyzwyczaił kibiców do wybitności sprawia, że teraz często pojawia się pod jego adresem krytyka. Tego nie rozumie Lukas Podolski. Niemiecki zawodnik wskazuje, że pewne zmiany w grze piłkarza są naturalne wraz z wiekiem. Zdaniem napastnika Górnika Zabrze Lewandowski zasługuje na podziw, nie na krytykę.

Oczywiście, że się zmienił, bo jesteś starszy. Tak jak ja, nie biegasz już, możesz nie mieć już takiej formy, jak dziesięć lat temu – powiedział Podolski w rozmowie z portalem Meczyki.pl. – Ale myślę, że krytyka na niego, mówię „my”, bo tu też teraz mieszkam i zawsze mówię, że jestem trochę Polakiem, to my jesteśmy trochę głupi, że takiego zawodnika i człowieka, który tyle zrobił dla Polski, tyle radości dał ludziom w kraju, że my jesteśmy w stanie takiego piłkarza krytykować, a nie wspierać dodał mistrz świata z 2018 roku. W dalszej części wypowiedzi też nie brakowało gorzkich słów.

A może to jest taki mental polski, że zawsze musi być źle, musi być niedobrze, lepiej niech przegra, lepiej niech nie strzeli i tak dalej. Zamiast wspierać drużynę, zawodnika. Myślę, że my albo wy jesteście moim zdaniem trochę może nie głupi, ale za negatywni w stosunku do takiego człowieka – mówił Podolski. – Patrząc na jego karierę, ile wygrał, ile bramek, to ani jeden człowiek, ani jeden kibic nie powinien być negatywny w stosunku do Roberta. Ludzie niech będą cicho, niech patrzą, oglądają, bo może takiego piłkarza już w Polsce nigdy nie będzie – skwitował napastnik Górnika Zabrze.

Źródło: Meczyki.pl, fot. Depositphotos

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *