Ujawniła nowe informacje nt. stanu zdrowia Ziobry, mowa o „komplikacjach”. „Sytuacja nie jest najlepsza”

Są nowe informacje na temat zdrowia Zbigniewa Ziobry. Beata Kempa nie miała jednak dobrych wieści. – Sytuacja nie jest najlepsza – oświadczyła.

Zbigniew Ziobro zniknął z życia publicznego pod koniec zeszłego roku. Gdy były minister nie pojawi się w grudniu w Sejmie na głosowaniu nad wotum zaufania dla dwutygodniowego rządu Mateusza Morawieckiego, spekulowano, że to manifest polityczny. Później jednak współpracownicy Ziobry ujawnili, że polityk zmaga się z nowotworem przełyku. 12 marca sam polityk poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przeszedł skomplikowaną operację.

Ziobro przeszedł operację za granicą. Wrócił do Polski, gdy zaczęła się akcja Prokuratury i ABW i przeszukania jego nieruchomości. Od tamtego czasu pozostaje aktywny medialnie: udzielał wywiadów w telewizji, regularnie komentuje wydarzenia polityczne w mediach społecznościowych.

Beata Kempa, która pojawiła się w programie „Fakt Live”, przyznała jednak, że stan zdrowia Ziobry nie jest dobry.

Chcę powiedzieć jasno, że sytuacja nie jest najlepsza. Pan minister będzie musiał się prawdopodobnie poddać kolejnemu zabiegowi z powodu komplikacji, które nastąpiły – powiedziała europosłanka. O pogorszenie stanu zdrowia byłego ministra, Kempa oskarża… Donalda Tuska i jego rząd.

Uważam, że to, co się stało, to co zrobiła „Koalicja 13 Grudnia” i prokuratura oraz służby, które weszły do mieszkania właśnie wtedy, kiedy powinien bardzo mocno pan minister na siebie uważać, być w czasie rekonwalescencji. Moim zdaniem dzisiaj odbiło się na jego zdrowiu – oświadczyła europosłanka.

Już wcześniej osoba z otoczenia Ziobry sugerowała, że były minister będzie musiał wrócić do szpitala.

Proces powrotu do zdrowia Zbigniewa Ziobry nie przebiega niestety dobrze. Pojawiły się powikłania i minister w najbliższym czasie ponownie trafi do szpitala – powiedział informator „Super Expressu”. – Ziobro musiał przedwcześnie przerwać rehabilitację po ciężkiej operacji chirurgicznego usunięcia nowotworu przełyku, w związku z wejściem do jego domu ABW. Mimo prawnego obowiązku ani prokuratura, ani służby nie skontaktowały się wcześniej z byłym ministrem, aby mógł wskazać zaufaną osobę, która uczestniczyłaby w jego imieniu w przeszukaniu domu – dodał rozmówca portalu.

Źródło: Fakt

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Ujawniła nowe informacje nt. stanu zdrowia Ziobry, mowa o „komplikacjach”. „Sytuacja nie jest najlepsza”

  1. sam pisze:

    On sam jakoś nie miał litości dla tych, których sobie obrał za winnych. Jakoś dziwnie nie stara się poddać rekonwalescencji. Jeśli nawet słowa Kempy są prawdą (kiedy oni nie kłamią, zwłaszcza jeśli maja pretekst i cel?), to tylko wróciła karma…na razie tak delikatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *