Uczennica pokolorowała Jezusa w kolory tęczy. Takiej reakcji księdza byście się nie spodziewali

Ks. Grzegorz Kramer poprosił uczniów o pokolorowanie figurki Jezusa. Jedna z uczennic wyłamała się ze schematu, co spodobało się internautom.

Kolorowy Jezus

O. Grzegorz Kramer jest jezuitą, proboszczem i autorem książek i znakomicie radzi sobie w social mediach.

Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 29 tys. użytkowników, ksiądz ma równie dobre zasięgi na Twiiterze, gdzie może liczyć na niemal 14 tys. obserwujących. Ale trudno się temu dziwić, bo ks. Kramer mówi językiem, który trafia także do młodych ludzi, ma swoje zdanie i przede wszystkim trudno odnieść wrażenie, że by w jakiś sposób – w przeciwieństwie do hierarchów – agitował politycznie.

Ksiądz Kramer prowadzi też lekcje religii w jednej ze szkół podstawowych. Duchowny na ostatnich zajęciach podczas omawiania Świąt Wielkiejnocy poprosił uczniów, by pokolorowali figurę Jezusa w podręcznikach. – Pokolorujcie figurę Jezusa, pamiętając, że to najradośniejsze Święta – zwrócił się do uczniów szkoły podstawowej duchowny.

Jedna z dziewczynek postanowiła wyłamać się ze schematu i pokolorowała Jezusa w kolory tęczy. O. Kramer wrzucił zdjęcie do sieci i pokusił się o krótki komentarz. – No to K. pokolorowała radośnie Jezusa – napisał.

Internauci chwalą o. Kramera

Dla dziewczynki tęcza to tęcza, żadne dziecko nie myśli w ten sposób o symbolu LGBT albo legendarnej okładce płyty Pink Floyd. My to wiemy, ksiądz Kramer to wie, ale potrafimy sobie wyobrazić gotujących się ze złości Przemysława Czarnka albo Janusza Kowalskiego, którzy już podnosiliby larum i krzyczeli o indoktrynacji dzieci przez środowiska LGBT. Ba, niejeden ksiądz by na uczennicę nakrzyczał, że tak sprofanowała wizerunek Jezusa.

Obrazek dziewczynki bardzo spodobał sie internautom, którzy zasypali o. Kramera komentarzami pod opublikowanym zdjęciem. „No i pięknie!”, „Wspaniałe”, „Miało być radośnie i jest” – piszą, a przy okazji chwalą księdza. „Wielki szacunek za dystans i prawdziwe chrześcijańskie podejście. Jakby dziewczynka zrobiła coś takiego na lekcji katechety w szkole Rydzyka to pewnie już rodzice byliby wzywani” – stwierdził jeden z internautów.

I trudno się z tą opinią nie zgodzić. Jeśli Kowalski zobaczył ten obrazek, to pewnie do tej pory cały dygocze.

Źródło: o2.pl

 

1 Odpowiedzi na Uczennica pokolorowała Jezusa w kolory tęczy. Takiej reakcji księdza byście się nie spodziewali

  1. Robert pisze:

    Takie pseudokatoliki ja Czarnek czy Kowalski nie maja pojęcia o istocie o tym o czym nauczał Jezus . Prawdziwy katolik wie o czym mówię . Tyle w temacie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *