TVP na tropie cmentarnej afery. Wszystko przez osiem gwiazdek na nagrobku

Na jednym z nagrobków na cmentarzu w Międzychodzie (Wielkopolska) znajduje się osiem gwiazdek. Pracownicy TVP Poznań już zajęli się sprawą.

Sprawę zgłosił widz TVP Poznań

Nie licząc autobiografii Jarosława Jakimowicza, to cmentarnej afery jeszcze chyba nie mieliśmy. A sprawa jest poważna, ponieważ zajmuje się nią sama TVP Poznań. Co więcej, sprawa ma charakter kościelno-polityczny, a takie tematy to miód na serce tzw. redaktorów z telewizji publicznej.

Ale po kolei.

Na Cmentarz Komunalny w Międzychodzie (woj. Wielkopolskie) wybrał się pewien mężczyzna. Jakież było jego zdziwienie, gdy na jednym z nagrobków zauważył inskrypcję z wulgarnym napisem o charakterze politycznym. Mówiąc wprost – zobaczył osiem gwiazdek, co w kręgach społeczno-politycznych oznacza hasło sprzeciwu wobec wieloletniego dy***nia suwerena przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Mężczyzna się najwyraźniej zdenerwował, ponieważ od razu sprawę zgłosił do poznańskiego oddziału TVP. – Nie wierzyłem własnym oczom – napisał zbulwersowany telewidz o swoim cmentarnym odkryciu. Dzielni funkcjonariusze TVP nie mogli przejść nad tą informacją obojętnie i zbadali sprawę.

Ostatnia wola?

Po krótkim śledztwie okazało się, że osiem gwiazdek rzeczywiście widnieje na nagrobku niedawno zmarłej kobiety. Co więcej, pracownicy TVP Poznań odnaleźli profil zmarłej w mediach społecznościowych…„Odnaleźliśmy jej profil na Facebooku. Znajduje się na nim wiele wulgarnych i obelżywych wpisów o charakterze politycznym. Nie wiadomo, czy umieszczenie napisu na nagrobku było wolą zmarłej czy też jej rodziny” – napisał portal poznan.tvp.pl.

„Czy grób to właściwe miejsce na umieszczanie wulgarnych i do tego politycznych treści? Zapytaliśmy spółkę zarządzającą cmentarzem, czy napis na nagrobku nie narusza Regulaminu Cmentarza Komunalnego w Międzychodzie, który zakazuje zakłócać powagę miejsc pochówku” – pytali zatroskani pracownicy TVP. I doczekali się odpowiedzi od zarządcy cmentarza.

„Spółka Aqualift jako zarządca Cmentarza Komunalnego potwierdza, że napis na wskazanym nagrobku bez wątpienia narusza Regulamin Cmentarza i zakłóca powagę miejsca. Zarządca cmentarza podjął działania zmierzające do skontaktowania się z dysponentem grobu i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji” odpowiedziała Marzena Kowal, specjalistka ds. administracji MSK Aqualift sp. z o.o. w Międzychodzie.

I co teraz? Nakażą rodzinie zmieniać nagrobek? I po drugie – jak udowodnią, że osiem gwiazdek oznacza to, co ma według nich oznaczać? Na podstawie Facebooka zmarłej?

Źródło: poznan.tvp.pl

 

1 Odpowiedzi na TVP na tropie cmentarnej afery. Wszystko przez osiem gwiazdek na nagrobku

 1. Cynik pisze:

  Na miejscu właściceli nagrobka zapytałbym zarządcy i dziennikarza co mieli na myśli:
  „II wojna światowa. Marszałek Żukow wychodzi z gabinetu Stalina zdenerwowany, na korytarzu zaklął i mruknął „A to skurwysyn wąsaty!”. Ale przed drzwiami stał oficer ochrany i zareagował natychmiast pytając:
  – Co powiedzieliście towarzyszu?
  Żukow na to, że nic.
  – No to wrócimy do gabinetu tow. Stalina i wyjaśnimy sprawę – powiedział oficer.
  Wrócili więc i oficer melduje:
  – Towarzyszu Stalin, ja będąc na służbie usłyszałem jak marszałek Żukow powiedział „A to skurwysyn wąsaty!”.
  Stalin popatrzył na Żukowa i zapytał:
  – Kogo mieliście na myśli towarzyszu?
  Żukow natychmiast odpowiedział:
  – Jak to kogo, Hitlera!
  Wtedy Stalin popatrzył przeciągle na oficera ochrany i zapytał:
  – A wy towarzyszu, kogo mieliście na myśli? „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *