Tusk przerwał milczenie! Późnym wieczorem opublikował TEN wpis o spotkaniu Hołowni. „Wyjaśnienia potraktowałem…”
screen/ Kancelaria Premiera
Fakt, że Szymon Hołownia rozmawiał po nocy z Jarosławem Kaczyńskim, wstrząsnęła obozem władzy. We wtorek odbyło się spotkanie liderów Koalicji 15 października. Donald Tusk opublikował krótki, acz wymowny komunikat.
Szymon Hołownia i nieprzemyślane spotkanie
Szymon Hołownia stał się głównym bohaterem na polskiej scenie politycznej, gdy wyszło na jaw, że w minionym tygodniu odbył nocne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim i Adamem Bielanem. Wygląda na to, że była to inicjatywa własna marszałka Sejmu, który teraz musi gęsto się tłumaczyć. On sam przekonuje, że jako marszałek spotyka się z politykami wszystkich opcji i są to rozmowy ponad podziałami i dla dobra Polski.
Mleko się jednak rozlało, na Hołownię podejrzliwie patrzy cała koalicja rządząca, a nawet politycy Polski 2050. Otwarcie skrytykował go Tomasz Zimoch, za co został ukarany, a Izabela Bodnar ogłosiła, że odchodzi z partii. W Polsce 2050 przekonują, że nie wiedzieli o kontrowersyjnych działaniach marszałka. Nie brakuje rozczarowania, bo błędy Hołowni odbiją się na całej partii.
Hołowni ewidentnie zabrakło politycznego wyczucia. Jak można iść na rozmowę z Kaczyńskim do mieszkania Adama Bielana, i to jeszcze nocą? Od razu nadaje to aury spiskowania. Jak już musiał rozmawiać „dla dobra Polski”, to powinien zorganizować to spotkanie w swoim gabinecie. Teraz przylgnie już do niego łatka „zdrajcy” i „sojusznika PiS”. Hołownia strzelił sobie w kolano, bo przecież w koalicji trwają negocjacje dotyczące rekonstrukcji rządu. Nie jest tajemnicą, że lider Polski 2050 chciałby pozostać na stanowisku marszałka, które zgodnie z umową jesienią przejmie Włodzimierz Czarzasty. Rozmowy z PiS na pewno nie poprawiły pozycji negocjacyjnej Hołowni, wręcz przeciwnie. Lider Polski 2050 będzie musiał pójść na spore ustępstwa.
Komentarz Tuska
We wtorek odbyło się spotkanie liderów Koalicji 15 października i marszałek Sejmu przyszedł na nie z ciężkim bagażem wywołanych przez siebie kontrowersji. Po spotkaniu, już po godzinie wpół do dziewiątej wieczorem, Donald Tusk opublikował krótki komunikat.
– Wyjaśnienia i deklarację Szymona Hołowni na dzisiejszym spotkaniu liderów Koalicji potraktowałem poważnie. Rząd ma stabilną większość – napisał szef rządu na platformie X.
Wyjaśnienia i deklarację Szymona Hołowni na dzisiejszym spotkaniu liderów Koalicji potraktowałem poważnie. Rząd ma stabilną większość.
— Donald Tusk (@donaldtusk) July 8, 2025
3 Odpowiedzi na Tusk przerwał milczenie! Późnym wieczorem opublikował TEN wpis o spotkaniu Hołowni. „Wyjaśnienia potraktowałem…”
Tusek po prostu nie potrafi rządzić. Za co się nie weźmie, to wychodzi z tego dno a płacą za to Polacy.
Pan premier powinien to towarzystwo(KO) wziąć mocno za twarz i nie cackać się z nimi bo pis tylko czeka ,kiedy rozwalić obecny rząd.Łącznie z marszalkiem, ktory nie wiadomo z kim chce być
Jak na mój gust Tusk jest zbyt miękki, za bardzo mu wszyscy mieszają. Powinien trzymać wszystko twardą ręką. Niech zacznie od Bąkiewicza i rozgoni to szemrane towarzystwo z nad granicy bo za chwilę PiS mu wejdzie na głowę.