Tusk i jego ekipa ruszają do ofensywy! Wiadomo, jakie będą następne propozycje wyborcze PO

Platforma Obywatelska złożyła już kilka obietnic wyborczych. Wiadomo co największa partia opozycyjna zaproponuje w najbliższym czasie.

Platforma Obywatelska złożyła już dwie fundamentalne obietnice. To kredyt 0 proc. na mieszkania i dopłaty do najmu oraz „babciowe” pozwalające matkom wrócić na rynek pracy. Są jeszcze propozycje skierowane do przedsiębiorców i upraszające podatki, ale nie zostało to w dostateczny sposób „opakowane” dla opinii publicznej i przyjdzie na nie czas.

Nowe obietnice

Największa partia opozycyjna odwiedza po kolei województwa i organizuje tam po minimum setce spotkań z posłankami i posłami. Najważniejszymi wydarzeniami są spotkania wyborcze Donalda Tuska na które przychodzi od 800-1500 osób.

W Białej Podlaskiej lider Platformy Obywatelskiej wystąpił wspólnie z Rafałem Trzaskowskim, który ma się intensywniej włączyć w kampanię wyborczą. Zaprezentowano także sztab wyborczy, na czele którego stanęła bliska współpracowniczka prezydenta Warszawy, Wioletta Paprocka-Ślusarska.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, motorem napędowym w pierwszych tygodniach kampanii wyborczej ma by szalejąca drożyzna. – Będziemy mówić o cenach zwykłego jedzenia, chcemy przypominać ludziom o złodziejstwie ludzi PiS, o skoku na spółki, dbaniu o swoich ludzi – mówi rozmówca z Platformy Obywatelskiej.

Już w najbliższym czasie zostaną ogłoszone kolejne obietnice wyborcze, które są nakierowane na wzrost dzietności i pomoc matkom. Chodzi o wielki program budowy żłobków i klubów dla dzieci oraz przewidywane jest dofinansowanie niań.

Pierwsze decyzje po wyborach

Wczoraj gościem RMF FM był rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, który został zapytany, jakie plany ma największa partia opozycyjna na pierwsze dni rządów po ewentualnym wygraniu wyborów.

– Kwestia uproszczenia podatków, co pewnie nie dokona się w ciągu tygodnia czy dwóch, ale jest niezbędne. Kwestie dotyczące aborcji, jest skandalem, że takie przepisy obowiązują dzisiaj w Polsce.  Kwestia uruchomienia rynku mieszkaniowego, czyli kredyt 0 proc. i kwestia, chociażby, „babciowego” – zadeklarował.

Rzecznik PO podkreślił, że wiele projektów ustaw już zostało złożonych, „ale czekają na lepsze czasy”. Przekonywał również, że systematycznie będą ogłaszane kolejne punkty programu wyborczego Platformy Obywatelskiej. – Program wyborczy będzie dostępny w internecie na pewno przed finałem kampanii. Pojawią się w nim rozwiązania dotyczące właściwie każdej dziedziny życia – mówił.

Źródło: Gazeta Wyborcza, RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *