TO nagranie Marka Kondrata nie spodoba się fanom PiS-u. „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców…”

Marek Kondrat niedawno założył konto na Instagramie. W zamieszczonym tam filmie aktor skomentował otaczającą nas polityczną rzeczywistość.

Głośne wywiady Kondrata

Choć już wiele lat temu Marek Kondrat wycofał się ze sceny aktorskiej i poświęcił prowadzeniu winiarskiego biznesu, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Kondrat stworzył niezapomniane role m.in. Adasia Miauczyńskiego w „Dniu Świra” i „Domu Wariatów”, Michała Korda w „Prawie Ojca” czy Jana Kani w cyklu „C.

K. Dezerterzy”, czym na stałe zaskarbił sobie sympatię widzów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marek Kondrat (@marekkondrat2023)

Marek Kondrat od lat mieszka w Hiszpanii, choć sam przyznaje, że ludzie mają wszędzie podobne problemy. To aktualnie panująca władza może te problemy ułatwiać bądź utrudniać rozwiązywać. Ludzie nie są źli, złe są tylko aspiracje władzy, która chce nimi zawładnąć. (…) Oczekuje, że „ciemny lud” uzna jej ideologię za własną. To najgorszy rodzaj władzy, wmawiającej ludziom, jacy mają być. (…) Wystarczy spojrzeć na ostatnie wydarzenia i zachowania naszych rodaków wobec ludzi potrzebujących. Gdy władza nie przeszkadza, to człowiek zachowuje się jak człowiek – ocenił aktor w wywiadzie, który ukazał się w lutowym w „Newsweeku”.

Krótko o wyborcach PiS

Kondrat – mówiąc delikatnie – nie przepada za PiS-em i już wielokrotnie wbijał szpile lub otwarcie krytykował partię Jarosława Kaczyńskiego. Tak było we wspomnianym wywiadzie dla „Newsweeka”, tak było przed laty w rozmowie z „Polityką”, która odbiła się głośnym echem w mediach. – Mówi pan o tym starszym, samotnym człowieku, któremu pomyliły się epoki? O tym mężu stanu ze śladami marchewki na klapie marynarki, który myśli, że tak sprytnie to wszystko rozgrywa? A nawet nie widzi, że świat, który znamy, się kończy, że natura wystawia nam rachunek. Żyje przeszłością, a w niej już nikogo nie zbawi – mówił o Kaczyńskim.

Tym razem aktor wrzucił na swój Instagram krótki film, w którym bezlitośnie ocenił wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Wystarczyły dwa krótkie zdania. – Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami, George Orwell – mówi Kondrat, a w tle słychać, że ktoś bije mu brawo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marek Kondrat (@marekkondrat2023)

Źródło: film.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *