Tłumy wysłuchały mocnego przemówienia Donalda Tuska. „Jestem gotów swoje życie poświęcić, żeby Polska…”

Kilkaset tysięcy ludzi – mowa nawet o pół miliona uczestników – wzięło udział w marszu 4 czerwca. Kulminacyjnym momentem wydarzenia było przemówienie Donalda Tuska na Placu Zamkowym w Warszawie. – Chcemy Polski wolnej, praworządnej, bezpiecznej, uczciwej, czystej i zielonej, chcemy Polski samorządowej i chcemy Polski europejskiej. Jestem gotów swoje życie poświęcić, żeby Polska była znowu taka jak w tych siedmiu punktach – powiedział lider PO.

W marszu, który zorganizowała Platforma Obywatelska, wzięło udział kilkaset tysięcy ludzi z całej Polski. Tłum z biało-czerwonymi flagami przeszedł z warszawskiego placu Na Rozdrożu przez Trakt Królewski aż do Placu Zamkowego.

Tam swoje przemówienie wygłosił Donald Tusk.

Chcę do was zwrócić się dziś z bardzo ważnym przesłaniem. Mógłbym przeczytać to wszystko, co przynieśliście na swoich plakatach, banerach – mówił lider PO. – Ja też jestem dzisiaj z wami i będę z wami każdego dnia. Wszędzie, gdzie będziemy bili się o wolną Polskę. O to idzie ta walka, po to maszerowaliśmy – zapewnił były premier. Tusk wspomniał o imponującej frekwencji marszu – jak stwierdził, to „absolutny rekord”.

Tu jest Polska dzisiaj — macie prawo to głośno krzyczeć, żeby usłyszeli tam w pałacu, tam na Nowogrodzkiej, na Żoliborzu, żeby cała Polska i cała Europa usłyszała was. Tutaj jest Polska – mówił lider PO.

Następnie mówił, co oznacza „Polska w sercu”. Jak podkreślił, nie jest to „abstrakcyjny termin”.

Polska to jest wolność, solidarność, miłość do ziemi, rodaków i historii. Czujemy, że od lat Polską rządzą ludzie, którzy nie potrafią kochać, zakłamali słowo „solidarność” i każdego dnia zabierają nam wolność kawałek po kawałku. Jesteśmy tu po to, aby pokazać, że nikt nas nie podzieli i nie zniszczy, bo mamy Polskę w sercach – mówił lider PO. Polityk przedstawił siedem cech, które chciałby przypisać do Polski.

– Chcemy Polski wolnej, praworządnej, bezpiecznej, uczciwej, czystej i zielonej, chcemy Polski samorządowej i chcemy Polski europejskiej. Jestem gotów swoje życie poświęcić, żeby Polska była znowu taka jak w tych siedmiu punktach – deklarował były premier. – Chcę złożyć przed wami naprawdę uroczyste ślubowanie. Idziemy do tych wyborów, aby zwyciężyć, rozliczyć, naprawić ludzkie krzywdy i po to, by w konsekwencji pojednać polskie rodziny. Ślubuję wam zwycięstwo, rozliczenie zła, zadośćuczynienie krzywdom ludzkim i pojednanie między Polakami. Możecie to nazwać ślubowaniem Tuska. To jest nasza strategia – dodał Donald Tusk.

Zwracam się do was wszystkich. Pamiętacie cztery punkty mojego ślubowania. Od dzisiaj wszyscy zabieramy się za realizację punktu pierwszego, za zwycięstwo. Zwyciężymy! – skwitował swoje przemówienie lider PO.

Źródło: Onet

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Tłumy wysłuchały mocnego przemówienia Donalda Tuska. „Jestem gotów swoje życie poświęcić, żeby Polska…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *