TEGO się nie spodziewaliście! Donald Tusk pokazał wyjątkowe nagranie. „Zażeram jakieś ciastka”

Z okazji Dnia Matki Donald Tusk pochwalił się w sieci niezwykłym nagraniem. To film rodzinny z 1967 roku. Widać na nim między innymi rodziców premiera i jego samego w wieku 10 lat.

Tusk i wyjątkowe nagranie

26 maja to oczywiście Dzień Matki. Premier Donald Tusk pokazał z tej okazji wyjątkowe nagranie.

To czarno-biały film rodzinny z 1967 roku, gdy premier był dzieckiem. Widzimy na nim rodziców Tuska i jego samego w wieku 10 lat. W tle słychać komentarz premiera.

Miałem 10 lat, to jest Sopot. Wybieramy się na imprezę do cioci Grzesi. To jest jedyny film z czasów mojego dzieciństwa – opowiada Tusk. – Mój tata, moja siostra Sonia i moja mama, najukochańsza osoba na świecie – przedstawia postaci z nagrania Tusk. Widzimy, jak rodzina spaceruje po sopockim parku.

Mało widać, ale ja cały czas mam ściśnięte gardło, kiedy widzę szczególnie moją mamę – przyznaje premier. – Mama była najbardziej słoneczną osobą – dodaje. Z kolei ojca charakteryzuje jako człowieka o „specyficznym poczuciu humoru”.

Niektórzy uważają, że takie samo mam ja – mówi Donald Tusk. – Dziadek lubił się wygłupiać, podobnie jak tata, podobnie jak zresztą ja – komentuje premier fragment filmu, na którym widać, jak robi miny przy stole. – I to znowu ja, zażeram jakieś ciastko – mówi. – Bardzo lubiliśmy te sopockie rodzinne spotkania – kwituje premier.

Para prezydencka też życzy

Życzenia z okazji Dnia Matki złożyła też para prezydencka.

Dzisiejsze święto jest wyjątkowe. Rokrocznie tego dnia wyrażamy wdzięczność, miłość i szacunek wobec osoby, której zawdzięczamy najcenniejsze dary: życie, miłość, akceptację, pełne oddanie – czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda dziękują mamom za to, że pełnią rolę „nauczycielek życia”.

To dzięki Paniom dzieci dorastają w szacunku do innych ludzi i najwyższych wartości, ucząc się empatii, wolności, mądrości i godności. To Matki pokazują dzieciom świat i uczą funkcjonowania w nim – wskazuje para prezydencka. – Za to wszystko z serca Paniom dziękujemy i składamy gorące życzenia satysfakcji z każdego dnia oraz pomyślności we wszelkich przedsięwzięciach! – życzą państwo Dudowie.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *