TEGO Polsat nie pokaże! Robert Górski udostępnia kolejny skecz, bohaterami Morawiecki i Duda

Robert Górski opublikował kolejny skecz, który nie pojawił się Polsacie. Kolejny raz sparodiowano Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego.

Polsat zaprzestał emisji odcinków programu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni” przed wyborami. Stacja tłumaczyła, że nie chce, by skecze o tematyce politycznej były wykorzystywane przez którąś ze stron politycznego sporu.

Jednak program, w którym występuje m.in. Robert Górski, nie wrócił na antenę również po wyborach. Zamiast kabaretu, Polsat pokazał film.

Robert Górski i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów oświadczyli, że zawieszają współpracę z Telewizją Polsat. Mieli dość tego, co działo się wokół kabaretów w stacji.

Po tym, jak TVP stała się propagandowym narzędziem jednej partii, to właśnie Polsat był przykładem obiektywizmu i artystycznej wolności. Niestety i tu pojawiła się poza, publicystyczna polityka, a wraz z nią cenzura – przekazali kabareciarze. – Dlatego uważamy, że dalsza nasza współpraca z Polsatem na obecnych warunkach nie jest możliwa. Przypuszczamy, dlatego, że wszystkie działania stacji podejmowane były bez jakichkolwiek ustaleń z nami. Na tę rozmowę wciąż czekamy — zaznaczyli satyrycy.

Robert Górski przyznał w rozmowie z portalem Plejada, że „Młodzi i moralni” „w Polsacie już się nie pojawią”.

Nie wyobrażam sobie powrotu, bo nie widzę przesłanek, by w tej stacji miało się coś zmienić – powiedział satyryk. – Zaskoczyło mnie natomiast to, że decyzja o tym, że nie wracamy na antenę, została podtrzymana już po wyborach. Jestem przekonany, że wynik ostatnich wyborów wszystkich zaskoczył. Skala przewagi opozycji była niespodziewana — i dla polityków, i dla niektórych biznesmenów – dodał lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Ostatnio Górski opublikował nagranie audio skeczu, który nie ukazał się w telewizji. Artyści sparodiowali posiedzenie nowego rządu Donalda Tuska. Spotkało się to z entuzjazmem fanów kabaretów, więc Górski poszedł za ciosem i udostępnił na YouTube kolejny skecz w formie audio.

Kochani! Dziękuję za tak ciepłe i liczne przyjęcie naszych słuchowisk (na razie to jedyna forma, w jakiej możecie zapoznać się z ocenzurowaną twórczością Młodych i Moralnych) – napisał w mediach społecznościowych lider Kabaretu Moralnego Niepokoju. – Tu i ówdzie spadł śnieg, wobec tego zapraszam na mój kanał na YouTube na słuchowisko „Z Andrzejem na nartach”. Zróbcie sobie zimową herbatę i posłuchajcie jak w ramach zbliżającego się cyklu pożegnań do Andrzeja przychodzi Mateusz z nietypowym prezentem. W zamian otrzymuje nietypową propozycję jak się wykaraskać z hucpy z rządową większością, co więcej – wykaraskać z twarzą… – opisał skecz Górski. Można posłuchać go tutaj:

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *