Tak okrutny jeszcze nie był. Krzysztof Skiba bezpardonowo pokazał Kaczyńskiemu, gdzie jego miejsce

Frontmen Big Cyca, Krzysztof Skiba, jest znany z ciętego języka i tego, że wyśmiewa polskich polityków, z naciskiem na PiS. W swoim nowym ostatnim wpisie uderzył w Jarosława Kaczyńskiego. Poszło o „jedynkę” prezesa partii rządzącej, który tym razem nie startuje z Warszawy, ale z innego okręgu.

Krzysztof Skiba podpowiada Kaczyńskiemu, skąd powinien startować

Krzysztof Skiba przeżywa chyba dziś drugą młodość. Nie chodzi tylko o udaną trasę jubileuszową jego zespołu, ale o ślub z młodszą od siebie o 26 lat Karoliną.

Mimo tego lider Big Cyca nic nie stracił ze swojego charakterystycznego, dość złośliwego poczucia humoru. Nadal też zabawia publiczność i na koncertach, i swoich standupach. Obecna sytuacja polityczna bardzo mu pomaga. Skiba wytyka rządzącym wpadki i obłudę.

Satyryk nie ma litości dla nikogo nawet na swoim instagramowym profilu. I tak regularnie uderza w polityków, zwłaszcza PiS. Tym razem oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poszło o to, że lider PiS będzie w czasie tegorocznych wyborów do Sejmu kandydował nie z rodzinnej Warszawy, ale z Kielc.

„Kaczyński ma jedynkę w Kielcach, a powinien mieć jedynkę we Wronkach. I to w zaostrzonym rygorze” – napisał w social mediach Skiba.

Oczywiście we Wronkach znajduje się największy w Polsce zakład karny. „Jedynka” to zaś pojedyncza cela.

Dziwna decyzja Kaczyńskiego

Dlaczego jednak Kaczyński postanowił wystartować z listy z Kielc, a nie z Warszawy? Opozycja sugeruje, że „uciekł przed Donaldem Tuskiem„, który z kolei też nie startuje z rodzinnego Pomorza, ale ze stolicy.

Start lidera PiS z Kielc ma jednak drugie dno. Chodzi zapewne o wywalczenie 1-2 mandatów więcej w tak dużym i ważnym okręgu, jakim jest okręg kielecki. Wpisuje się to w strategie partii, która w tych wyborach musi walczyć o każdy pojedynczy mandat. Jak wskazują sondaże, przewaga pomiędzy PiS-em a obozem antyPiS będzie bardzo mała. Możliwe też, że żadna z tych dwóch stron nie będzie miała dostatecznej liczby posłów i o tym, kto będzie rządził, zadecyduje Konfederacja.

Źródło: Instagram, wp.pl

Jedna odpowiedź na Tak okrutny jeszcze nie był. Krzysztof Skiba bezpardonowo pokazał Kaczyńskiemu, gdzie jego miejsce

  1. Leszek Jerzy pisze:

    Skiba jest też autorem kapitalnego porównania PiS z Radiem Maryja: W PiS-ie jest wariat otoczony cwaniakami, a w RM cwaniak otoczony wariatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *