Tak Michniewicz pożegnał się ze stanowiskiem selekcjonera. TE słowa miały dać do myślenia PZPN?

Czesław Michniewicz nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Szkoleniowiec pokusił się o małe podsumowanie i pożegnanie. – To był udany rok dla polskiej piłki – ocenił.

Wyniki są, afery też

Ostatni dzień roku 2022 był jednocześnie dla Michniewicza ostatnim w roli selekcjonera reprezentacji Polski. PZPN już wcześniej ogłosił, że kontrakt ze szkoleniowcem nie zostanie przedłużony. Czesław Michniewicz żegna się z kadrą w dość ponurej atmosferze. To paradoks, bo jako trener kadry wypełnił postawione przed nim cele, ale pojawiły się wątpliwości co do stylu gry i, przede wszystkim, afery uderzające w wizerunek reprezentacji.

Za Michniewiczem ciągnęła się niejasna przeszłość, czyli liczne kontakty z szefem piłkarskiej mafii, Fryzjerem. Co prawda były już selekcjoner nigdy nie usłyszał oficjalnych zarzutów, ale temat wciąż był obecny. Dość powiedzieć, że Michniewicz zapowiedział wytoczenie procesu dziennikarzowi WP Szymonowi Jadczakowi, który przypomniał historię racji trenera i Fryzjera w jednym z artykułów.

Wydaje się, że ostatecznie Michniewicza pogrążyła afera premiowa, czyli obiecana przez Mateusza Morawieckiego nagroda za wyjście z grupy w wysokości od 30 do 50 mln złotych. Sprawa wywołała oburzenie opinii publicznej, atmosfera wokół kadry stała się napięta. Prezes PZPN Cezary Kulesza uznał więc, że spróbuje oczyścić klimat nowym otwarciem.

Michniewicz się żegna

Kulesza szuka selekcjonera, a tymczasem Czesław Michniewicz pożegnał się z kibicami za pośrednictwem social mediów.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *