Tajemnicza śmierć na plebanii. Nie żyje 37-letni ksiądz, zostawił list z jedną prośbą

Nie żyje 37-letni ksiądz z diecezji tarnowskiej. Jego zwłoki znaleziono 7 lipca na plebanii. Według nieoficjalnych doniesień, duchowny zostawił list z jedną prośbą.

Nie żyje 37-letni ksiądz

W niedzielę 7 lipca w godzinach porannych na jednej z plebanii w Tarnowie doszło do szokującego odkrycia. W zamkniętym od wewnątrz pokoju znaleziono ciało.

Był to 37-letni ksiądz Mariusz Kmak, wikary parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Z duchownym od dłuższego czasu nie było kontaktu, dlatego postanowiono siłą wejść do środka mieszkania.

– Nie ujawniono żadnych śladów, które wskazywałyby na działanie osób trzecich. Nie było śladów włamania, plądrowania czy obrażeń na ciele. Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz – przekazał w rozmowie z tarnow.net.pl prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Według nieoficjalnych doniesień zmarły duchowny pozostawił list, w którym zawarł jedną prośbę – by odprawić za niego mszę.

Pojawiają się doniesienia, że ksiądz mógł zdecydować się na odebranie sobie życia z powodu problemów finansowych. Nie są to potwierdzone informacje. Prokuratura bada okoliczności sprawy.

Pożegnanie ks. Mariusza

Ksiądz Mariusz, będąc nie tylko kapłanem, ale także oddanym strażakiem, z pasją i poświęceniem służył naszej społeczności. Jego obecność w naszych szeregach była nieoceniona – łączył w sobie duchową mądrość z bezinteresowną pomocą na rzecz bliźnich – czytamy w pożegnaniu, które opublikował profil OSP Wawrzka. – Ksiądz Mariusz był przykładem człowieka, który z oddaniem i sercem angażował się w każde zadanie. Jego ciepło, uśmiech i gotowość do pomocy pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Jego odejście to ogromna strata dla całej społeczności OSP Wawrzka oraz wszystkich, którzy mieli zaszczyt go znać. Pozostanie w naszych sercach jako wzór do naśladowania i człowiek, który żył dla innych – piszą w mediach społecznościowych strażacy z Wawrzki

Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb zmarłego księdza. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce zostanie odprawiona w środę 10 lipca o godz. 11. Następnie ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *