Szymon Hołownia pod lupą ekspertki od mowy ciała. Zaskakujące! TEN drobiazg wszystko zdradził

Daria Domaradzka-Guzik to ekspertka od mowy ciała. Specjalistka przyjrzała się zachowaniu Szymona Hołowni podczas wystąpienia w Sejmie.

Jak do tej pory Szymon Hołownia może uznać wejście w politykę za niezwykle udany ruch. Lider Polski2050 mocno przyczynił się do bardzo dobrego wyniku Trzeciej Drogi w jesiennych wyborach parlamentarnych. Koalicja z PSL-em okazała się udanym posunięciem, które zaowocowało odsunięciem od władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Trudno wymarzyć sobie lepszy początek.

Szymon Hołownia osiągnął też duży sukces indywidualny i już na początku swojej przygody z polityką może zapisać piastowanie urzędu Marszałka Sejmu. PiS może sobie kpić, z „rotacyjnego marszałka”, ale umówmy się – dziś za choćby ćwiartkę etatu Hołowni daliby się pokroić. I dobitnie świadczą o tym żenujące krzyki w kierunku lidera Polski 2050 z sali obrad.

Hołownia imponuje. Od pierwszego posiedzenia ogarnia swoją pracę, wie co i jak, nie widać po nim szczególnej tremy debiutanta. I trzyma ciśnienie. Nie daje się wyprowadzić z równowagi prymitywnym zaczepkom posłów PiS, ale celnie ripostuje zachowując przy tym pełną kulturę. Miła odmiana, dzięki której można poczuć, że ktoś otworzył okno w zadymionym od burackich zachowań pomieszczeniu.

Teraz jego zachowaniu przyjrzała się Daria Domaradzka-Guzik. Ekspertka od mowy ciała oceniła gesty polityka, które zdradzały jego emocje i uczucia podczas pierwszego wystąpienia po objęciu funkcji marszałka Sejmu.

– Spokojne, wolniejsze tempo mówienia, niższy niż zwykle ton głosu (obniżany, widać tego pilnował, bo wie, jaką to ma moc w wystąpieniach publicznych), wyważona i ekspresyjna gestykulacja, szerokie gospodarowanie przestrzeni i doskonały kontakt wzrokowy z audytorium. To wszystko potwierdza kunszt i wysoką świadomość komunikacji niewerbalnej, w tym mowy ciała. Wysyła sygnał pewności siebie, panowania nad sytuacją i świadomości swojej siły powiedziała w rozmowie z Plotkiem.

Ekspertka wychwyciła też zachowania Szymona Hołowni, które świadczą o zdenerwowaniu. – Zwróciłabym uwagę na jeden drobiazg, który zdradza prawdziwe emocje. To początkowe ściskanie, spinanie, zginanie palców w złożonych dłoniach. Rzadko wychwytywane przez odbiorcę, wysyła jednak sygnał spięcia, zdenerwowania lub ekscytacji, co jest całkiem uzasadnione w tym kontekście – wyjaśniła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Szymon Hołownia (@szymon.holownia)

Źródło: Plotek.pl

5 Odpowiedzi na Szymon Hołownia pod lupą ekspertki od mowy ciała. Zaskakujące! TEN drobiazg wszystko zdradził

 1. maciej pisze:

  „”PIOTRZE”” kukielka to ty jestes w dodatku zakompleksiona bez wlasnego zdania, ciagle powtarzasz co z Nowogrodzkiej uslyszysz, czyli jestes mniej niz ZERO he he
  Do zobaczenia niebawem , ale my bedziemy siedzieli w innej lawce 🙂

 2. Naomi pisze:

  @Piotr widać po Pana odpowiedzi, że to Pan taki najwyraźniej jest proszę nie obrażać Pana Marszałka Szymona Hołowni. To po byłej już Marszałki i na całe nasze szczęście wszystkich Polaków było widać dwc jak ona się zachowuje i reszta jej podnóżków.

 3. Piotr pisze:

  Po co eksperci, przecież to widać gołym okiem, że to kukiełka, zakompleksiona, emocjonalnie i mentalnie na poziomie ucznia szkoły podstawowej.

 4. Damian pisze:

  Prawdziwe buractwo pokazał w tym artykule autor. Prawdziwy dziennikarzy powinien być bezstronny. W artykule obraża jednych a wywyższa Szymona. Widać kogo jest zwolennikiem. To nie ma nic wspólnego z dobrym artykułem. Szymon jest obeznany z tv i wie jak się powinien zachować żeby zrobić dobre wrażenie. Niestety to co ma w głowie, jego kultura osobista, pozostawia wiele do życzenia. Dla mnie osobiście często sam błyszczy buractwem i brakiem skromności, czy pokory. W polityce mocny charakter to podstawa, niestety brak pokory i przyznawania się do błędu czy przejaw chamstwa, odpycha od tego pana. I żaden pismak gloryfikujący jego kunszt nie zmieni tego.
  Uważam że nie nadaje się na polityka, a jego kultura osobista pozostawia wiele do życzenia.
  P.S sorka za literówki .

 5. taka prawda pisze:

  to nie żadna trzecia droga tylko jak widać PO nie wyszło z Petru to teraz media wychodowały Hołownie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *