Szokujące nagranie z plaży w Międzyzdrojach. Tragedia była o krok, uratował ich monitoring [WIDEO]

To mogło się skończyć tragicznie! Ratownicy WOPR z Międzyzdrojów udostępnili nagranie z dwójką pijanych mężczyzn, którzy nie byli w stanie wyjść z wody.

Na nic apele i ostrzeżenia

Lata mijają, ratownicy ostrzegają, a w naszym podejściu do wypoczynku nad wodą wciąż wiele się nie zmienia. Wystarczy spędzić kilka dni nad Bałtykiem, by zobaczyć, że czerwona flaga na strzeżonych kąpieliskach jest przez część urlopowiczów ignorowana, nie wspominając już o takich podstawach jak niewchodzenie do morza czy jeziora pod wpływem alkoholu. Skoki na główkę z pomostu?

Co to dla śmiałka na wakacjach!

A statystyki są porażające. W 2022 roku na terenie Polski odnotowano 444 wypadki tonięć. W wyniku tych wypadków utonęło aż 419 osób, w tym 47 kobiet. I niestety trudno zakładać, by w tym roku było lepiej. Wakacje na dobre się jeszcze nie rozpoczęły, a bilans już jest tragiczny. Według statystyk policji, tylko w czerwcu utonęło 48 osób osoby. Licząc od 1 kwietnia to już 101 utonięć… Strach pomyśleć jak będą wyglądać te dane, gdy nadejdzie szczyt sezonu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informując o statystykach, apeluje o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą – w tym między innymi o pływanie wyłącznie w wyznaczonych kąpieliskach, niewchodzenie do wody po alkoholu i noszenie kapoków w kajakach czy na łódkach. A wszystko jak krew w piach.

O krok od tragedii. Najpierw Mielno, teraz Międzyzdroje

Dopiero co informowaliśmy o groźnym zdarzeniu, do którego doszło na plaży w Mielnie. Dwóch śmiałków postanowiło wdrapać się na falochron, by efektownie wskoczyć do wody. Jeden z nich skoczył „na bombę” i nic mu się nie stało. Niestety jego towarzysz postanowił skoczyć na główkę. Efekt? Tuż po wyjściu z wody mężczyzna trafił do szpitala z ciężkim urazem kręgosłupa. Według relacji innych plażowiczów, mężczyźni popisywali się w ten sposób przez kilka godzin.

Minęło kilka dni i kolejne nagranie z plaży krąży po sieci. Tym razem film udostępnili ratownicy z Międzyzdrojów, którzy 1 lipca na niestrzeżonej plaży musieli wyławiać z wody dwóch mężczyzn. Panowie byli w takim stanie, że nie potrafili samemu wyjść z wody sięgającej do pasa. Strach pomyśleć, jak to wszyscy by się skończyło, gdyby nie kamery monitoringu, dzięki którym ratownicy dostrzegli „pływaków”. – Alkohol i woda to połączenie które może zakończyć się tragedią – przestrzega WOPR Międzyzdroje.

Źródło: Se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *