Skandaliczne zachowanie policji w Elblągu. Wyciekło nagranie z przesłuchania 18-latki. „Myślisz, że przyszłaś tutaj i będziesz nas wk.. od samego rana”

18-latka nagrała, jak wyglądało jej przesłuchanie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Policjanci straszyli ją klapsami i chcieli przytrzymywać. Co ciekawe, dziewczyna został wezwana na komendę tylko jako świadek. Chodziło o sprawę uszkodzenia taksówki w marcu tego roku.

Dziwne zachowanie policjantów

Nagranie, które trafiło do sieci, jest dość niewyraźne, ale zostało wzbogacone o napisy.

Więcej na temat sprawy nastolatka opowiedziała Elbląskiej Gazecie Internetowej „Portel”.

Dziewczyna wracała ze znajomymi z imprezy taksówką. Nagle doszło do kłótni z kierowcą. Po tym, jak młodzi ludzie wyszli z samochodu, jeden ze znajomych 18-latki uderzył ręką w samochód, powodując jednak wgniecenie. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Dziewczyna została w tej sprawie wezwana na komisariat w charakterze świadka.

Nasłuchałam się wielu opowieści o tym, jak może wyglądać przesłuchanie, więc postanowiłam włączyć nagrywanie w telefonie przed wejściem na komendę – tłumaczyła dziennikarzom.

Ponoć dwóch policjantów zabrało ją do pokoju przesłuchań, a potem chcieli, by ujawniła nazwisko kolegi, który uszkodził samochód. Zaczęli ją obrażać. To jest policja?

Kazali oddać mi telefon, zaczęli mnie szarpać, wyzywać od gówniar, przeklinali, mówili, że nastrzelają mi klapsów – opowiada młoda kobieta.

„Myślisz, że przyszłaś tutaj i będziesz nas wk.. od samego rana”, „18-letnia gówniara będzie nam mówić, że się nachlała i nic nie pamięta!” – obrażali ją funkcjonariusze.

To jednak nie wszystko.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

8 Odpowiedzi na Skandaliczne zachowanie policji w Elblągu. Wyciekło nagranie z przesłuchania 18-latki. „Myślisz, że przyszłaś tutaj i będziesz nas wk.. od samego rana”

 1. Tom pisze:

  A może nie znała personalii tego gościa, więc co miała podać? Poza tym jedna z zasad które wyznaję, to ta , że kapowanie glinom nie przejdzie mi przez gardło

 2. Artur pisze:

  Wszystko przez brak kasy na policję jak by była kasa to przesłuchujący nie musiałby kombinować jak wyciągnąć od 18 latki dane sprawcy. Zatrzymałby telefon wysłał do biegłego i wszystko czarno na białym a 18 łatce zarzut z 233 a jak nie ma kasy to wychodzi taki cyrk

 3. Roman pisze:

  Tu chodzi o profesjonalne zachowanie policji a mamy chamstwo i brak kultury powiązany z nieuctwem Są słabo edukowani bo to zbieranina szumowin kturzy nic innego nie potrafią Tak to ustawił PiS bo takimi się łatwo rządzi Wrucilismy do praktyk zomo

 4. Ania pisze:

  Do @Rychu
  To, czy „podała znajomego” policji, to jedno, a zachowanie policji, to drugie. W końcu to „stróże PRAWA” i powinni dawać dobry przykład. Nikt nie ma obowiązku wszystko widzieć i pamiętać.

 5. Richi pisze:

  Można podać personalia –gdy przesłuchiwana Jest kulturalniej a nie jak na nagraniu od wyzwisk chamstwo trzeba tępić ,e jeśli w Policji sa chamy i bandziory bo tylko tacy idą jak widać do policji!! N

 6. Dariusz Nowak pisze:

  Pseudo policję należy rejestrować na wideo, w razie agresji policji należy się bronić, choćby trzeba było ogłuszyć pseudo policjanta, by drugiego obezwładnić i wezwać prokuraturę, jeżeli jest ich więcej niż dwóch, najlepiej potraktować ich gazem i w nogi, gdy już będzie bezpiecznie, wezwać prokuraturę. Mnie już , pseudo policja raz pobiła, zupełnie za nic, po tym co ostatnio czytam, rozważam zakup monitoringu osobistego, trzeba skończyć z agresją pseudo policji. Oni mają szczęście, że polska, to nie USA, bo za ostatnie wybryki komisariatu byłyby zdemolowane.

 7. Rychu pisze:

  Nie było prościej od razu podać personalia wandala? Każdemu co broni nastolatki kazałbym się postawić w roli taksówkarza i poniesionych strat z tytułu wandalizmu. Przecież taksówkarzowi nikt nie dał tego za darmo, musiał kupić za zapracowane pieniądze. Generalnie jest tak, jak policja nie ujawnia bandytów to jest źle a jak ujawnia to też jeszcze gorzej. Zdecydujcie się po której stronie mają być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *