Show w „Szkle kontaktowym”. Widzowi wystarczyła minuta, by rozbawić prowadzących do łez [WIDEO]

Prowadzący „Szkła kontaktowego” nie mogli powstrzymać śmiechu. Wszystko za sprawą jednego z widzów, pana Jana, który w oryginalny sposób wykorzystał przysługujący mu czas antenowy.

Widz zaskoczył prowadzących

„Szkło kontaktowe”, satyryczny program emitowany na antenie TVN24, stawia w swojej formule na interakcję z widzami. Na ekranie stale widzimy komentarze widzów, do programu można też zadzwonić. Szczęśliwcy, którym się to uda, mają minutę na przekazanie swoich refleksji na tematy polityczne.

Pan Jan z Bielska-Białej postanowił wykorzystać swoją minutę w oryginalny sposób. Czegoś takiego „Szkło kontaktowe” chyba jeszcze nie widziało.

– Motto Donalda Tuska, króciusieńko. Tylko scementowana opozycja może przejąć rządy – zaczął słuchacz. Na tym etapie nie było jeszcze nic niezwykłego, prowadzący program Tomasz Sianecki i dr Katarzyna Kasia słuchali wywodu pana Jana ze spokojem. Ale widz nagle rozpoczął swoje show.

– Czyli: pozbyć się PiS-u i weta prezydenta – zaczął śpiewać. – Pozbyć się PiS-u i weta prezydenta! Pozbyć się PiS-u i weta prezydenta! – śpiewał coraz szybciej i głośniej.

Jeszcze trzydzieści sekund pan tak może – zauważył w pewnym momencie Sianecki. A pan Jan coraz bardziej się rozkręcał.

– Pozbyć się PiS-u i weta prezydenta! – krzyczał, a prowadzący nie potrafili powstrzymać śmiechu. Widz śpiewał do ostatniej możliwej sekundy, a na koniec wręcz wykrzyczał słowa swojej piosenki.

– Brawo, panie Janie – docenili występ widza prowadzący i nagrodzili go brawami.

„Szkło kontaktowe”: odejścia

Z programu „Szkło kontaktowe” w ostatnim czasie odeszło kilku prowadzących. Na początku pożegnano się z Krzysztofem Dauszkiewiczem. Było to pokłosie afery – w jednym z odcinków programu Krzysztof Daukszewicz i Tomasz Sianecki chcieli napiętnować wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy, w których wyśmiewają osoby transpłciowe. W pewnym momencie na ekranie pojawił się Piotr Jacoń, ojciec trans płciowego dziecka, który miał zapowiedzieć swój program.

A jakiej płci on dzisiaj jest? – wypalił Daukszewicz. Refleksja satyryka przyszła na napisach końcowych programu.

Chyba pier…em głupotę– powiedział przy włączonych mikrofonach. Dauszkiewicz przeprosił, ale i tak postanowiono, że pożegna się z programem. W ramach solidarności z nim ze „Szkła kontaktowego” odeszli też Robert Górski i Artur Andrus.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *