„Szkło kontaktowe” z nowym współprowadzącym. Co dalej z Krzysztofem Daukszewiczem?

„Szkło kontaktowe” emitowane w TVN24 ma nowego komentatora politycznej rzeczywistości. To znany kabareciarz Mariusz Kałamaga.

Kałamaga w „Szkle kontaktowym”

„Szkło kontaktowe” to jeden z najpopularniejszych programów politycznych. Lekka forma, dowcipne komentarze i lubiani przez widzów goście sprawiają, że „szkiełko” cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Jednak i tu raz na jakiś czas dochodzi do pewnych zmian personalnych.

W roli komentatorów występowali w ostatnich latach m.in. Michał Kempa, Henryk Sawka, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Tomasz Jachimek, Marek Przybylik, Jerzy Iwaszkiewicz, Katarzyna Kwiatkowska i Wojciech Fiedorczuk czy Robert z Górski.

Teraz do tego grona dołączy nowa postać. Mowa o Mariuszu Kałamadze, który dał się poznać szerszej publiczności dzięki występom w kabarecie Łowcy. B, stawiającym na absurdalny humor. Jednym z jego członków był „człowiek w żółtym swetrze”, który dziś wzmocnił ekipę „Szkła kontaktowego”.

Co dalej z Daukszewiczem?

1 czerwca Mariusz Kałamaga zadebiutował w TVN24. – Był to eksperyment ze strony pana Mariusza i naszej. Wypadł całkiem dobrze. Myślę, że jest wola kontynuacji tego z obu stron – skomentował Tomasz Sianecki. – Decyzja o udziale Mariusza Kałamagi zapadła w kwietniu – dodał. Ale eksperyment wypadł na tyle dobrze, że kabareciarz i prezenter radia RMF FM będzie stałym gościem „Szkła kontaktowego”.

Fani programu pewnie zadają sobie pytanie: czy to oznacza, że zabraknie miejsca dla Krzysztofa Daukszewicza? Wygląda na to, że nie zabraknie. Tomasz Sianecki w rozmowie z serwisem „Wirtualne media” zdradził, że z Krzysztofem Daukszewiczem „dali sobie czas na odpoczynek”.

Przypomnijmy, że podczas wydania „Szkła kontaktowego” z 15 maja Krzysztof Daukszewicz i Tomasz Sianecki chcieli napiętnować wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy, w których wyśmiewają osoby transpłciowe. W pewnym momencie na ekranie pojawił się Piotr Jacoń, który miał zapowiedzieć swój program. – A jakiej płci on dzisiaj jest? – wypalił Daukszewicz. Refleksja satyryka przyszła na napisach końcowych programu. – Chyba pier…em głupotę– powiedział przy włączonych mikrofonach. Jaki jest kontekst tej historii? Piotr Jacoń jest ojcem transpłciowego dziecka.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

1 Odpowiedzi na „Szkło kontaktowe” z nowym współprowadzącym. Co dalej z Krzysztofem Daukszewiczem?

  1. Mira pisze:

    Pan Krzysztof chciał wykpić „humor” Kaczyńskiego jak to do południa jest Jarek , po południu Marysia . Nie wyszło , sknocił . Ale z całą pewnością nie chciał nikogo skrzywdzić , nie on ! Zwyczajnie , po ludzku wybaczamy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *