Satyrycy wracają do Polsatu, ale nie w komplecie. Kabaret Młodych Panów zrewanżował się stacji! „Zrywamy wszelkie kontakty”

Kabarety wracają do Polsatu poprzez sprytny zabieg, jaki zastosowała stacja. Nie dotyczy to jednak Kabaretu Młodych Panów. O co chodzi?

Zniknęli przed wyborami

Jesienią, na kilka tygodni przed wyborami 15 października, doszło do spięcia na linii na linii kabarety – Polsat. Mówiąc wprost – stacja nic z tego, nic z owego postanowiła zdjąć z ramówki program „Kabaret na żywo – Młodzi i Moralni” i ukróciła wszelkie żarty z Andrzeja Dudy, Jarosława Kaczyńskiego i całej pisowskiej śmietanki.

Dyrektor programowy Edward Miszczak ucinał temat. – Nie mogę nic mówić – przekonywał w rozmowie z Plejadą.

Polsat usunął też ze swojej platformy wszystkie skecze kabaretów z ostatnich miesięcy i ocenzurował jeden z występów „Młodych i Moralnych”. Ten ostatni nie pojawił się na antenie. Okazało się, że kabarety jednak mają ogromny wpływ na politykę. We wtorek w nocy zostały usunięte z platform Polsatu prawie wszystkie sezony „Kabaretu na żywo”. Facebookowy kanał „Kabaretu na żywo” został sczyszczony aż do maja – mówił Onetowi anonimowy pracownik Polsatu.

Stacja potrafiła zdjąć w niedzielę zapowiadany odcinek „Młodych i Moralnych” i zamiast tego puścić film. – Nie znam żadnego uzasadnienia. Nie rozumiem tego, program jest jedynym sukcesem stacji w nieudanej ramówce, a mimo to spada. Może Polsat podpływa pod tonącą TVP, żeby podjąć rozbitków i przejąć na najbliższe lata jej rolę. Wizerunkowo to wygląda fatalnie – mówił potem w rozmowie z Press rozgoryczony Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

W końcu kabareciarze wkurzyli się na dobre i opublikowali oświadczenie. – Po tym, jak TVP stała się propagandowym narzędziem jednej partii, to właśnie Polsat był przykładem obiektywizmu i artystycznej wolności. Niestety i tu pojawiła się poza publicystyczna polityka, a wraz z nią cenzura – oświadczyli Robert Górski i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.

Na początku lutego Edward Miszczak puszczał oko do kabaretów, a de facto odwracał kota ogonem. Dyrektor programowy Polsatu zapraszał satyryków, bo Polsat to niby ich dom, a w każdej rodzinie zdarzają się kłótnie… Kabareciarze byli obojętni na te zaloty. Później zrobiło się jeszcze ciekawiej.

Kabarety wracają, ale…

Okazało się, że Polsat SuperHit Festival, który od lat jest flagową imprezą stacji nie będzie miał swojej kabaretowej odsłony. To do satyryków zazwyczaj należał trzeci dzień imprezy. Nie tym razem. Ze słów Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju można było wywnioskować, że to rewanż na Polsacie za przedwyborczą cenzurę. To oczywiście konsekwencja potraktowania kabaretów przez Polsat. W tym roku widzom musi wystarczyć muzyka. Jeśli chodzi o humor, liczę na zastępczą aktywność pana prezydenta i członków różnych komisji – tłumaczył w jednym z wywiadów.

Jak się teraz okazuje, w Polsacie pojawią się kabarety. Nastąpi to już w najbliższą niedzielę 19 maja. Będzie to jednak powrót z odtworzenia. Polsat wyemituje „Rybnicką Jesień Kabaretową 2023”, której emisję wstrzymał jesienią zeszłego roku. Będzie to pierwszy raz satyryków na antenie stacji od kilku miesięcy.

Jednak nie dotyczy to Kabaretu Młodych Panów. Ci zabronili Polsatowi rejestrację, a co za tym idzie emisję swojego występu, więc „Rybnicka Jesień Kabaretowa” będzie okrojona o ich skecze. – Po tym, jak władze Polsatu ocenzurowały i wstrzymały emisję programu „Młodzi i moralni”, zrywamy z tą stacją wszelkie kontakty – mówił Robert Korólczyk w rozmowie z Presserwisem.

Polsat poradził sobie też z bojkotem kabaretów podczas SuperHit Festivalu. Stacja wyemituje w ramach kabaretonu również stare i znane skecze sprzed lat.

Źródło: Plejada.pl

1 Odpowiedzi na Satyrycy wracają do Polsatu, ale nie w komplecie. Kabaret Młodych Panów zrewanżował się stacji! „Zrywamy wszelkie kontakty”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *