Kabarety przeproszą się z Polsatem? Robert Górski stawia warunek. „Chciałbym zobaczyć…”

Czy kabarety wrócą na antenę Polsatu? Robert Górski udzielił odpowiedzi w czasie rozmowy z Plejadą.

Robert Górski stawia jeden ważny warunek

Przypomnijmy, że na krótko przed wyborami do Sejmu i Senatu kabarety zniknęły z anteny Polsatu. O ile taki krok na parę dni przed elekcją mógłby zostać uznany za słuszny, tak brak reaktywacji formatu już po tym wydarzeniu był… dziwny. I to o tyle, że widzowie stacji raczej lubili oglądać i słuchać żartów artystów.

Czy jednak teraz Polsat przeprosi się z kabareciarzami? Robert Górski, twórca sukcesu Kabaretu Moralnego Niepokoju, stawia w tej kwestii warunek.

Chciałbym zobaczyć publiczne oświadczenie, w którym telewizja przyznaje się do niewłaściwego zachowania wobec nas – artystów kabaretowych i wtedy możemy rozmawiać o przyszłej współpracy – powiedział Plejadzie.

Potem wszedł na temat obecnej sytuacji stacji.

– W Polsacie trochę się zmieniło — zmienił się prezes, częściowo skład zarządu — z mojego punktu widzenia zaszły tam korzystne zmiany. Aktualnie widzę ich dalszy ciąg, tym razem w pozbyciu się z ramówki „gwiazdy” o kryminalnej, patologicznej przeszłości, która jeszcze do niedawna była ulubienicą stacji – opisał klimat, jaki można zapewne wyczuć w biurowcu Polsatu.

Nie jest źle

Czy jednak Górski i jego koledzy nadal żartowaliby na antenie z polityków? Jak w ogóle ocenia to, co dzieje się dziś w kraju? Okazuje się, że jego zdaniem nie jest najgorzej.

– Nie jest źle, ponieważ jest wiosna, jest więcej słońca. Bez względu na rodzaj i jakość władzy zawsze jest trochę pocieszające to, że w powietrzu jest weselej. Trzeba nauczyć się z tym żyć, że walka polityczna będzie cały czas trwała. Chodzi tylko o to, żeby ona odbywała się w granicach jakichś norm. Cieszy mnie to, że amerykański kongres przegłosował pomoc dla Ukrainy. Cieszą pieniądze z Brukseli, które Polska dostanie i cieszy wiadomość, że nasz kraj jest na ścieżce wzrostu gospodarczego. Właśnie takie rzeczy cieszą. Tym bardziej że one dzieją się wbrew temu, co myślimy o polskiej polityce powiedział.

Miał jednak też gorzką refleksję. Jego zdaniem „najbardziej wyróżniają się w polityce ludzie, którzy są kontrowersyjni, którzy robią rzeczy niepoważne — na takich ludzi zwracamy uwagę”.

Źródło: Plejada

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *