Sąd zdecydował ws. Barbary Kurdej-Szatan, prawomocny wyrok. Chodzi o słowa aktorki o Straży Granicznej

Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję ws. Barbary Kurdej-Szatan. Sprawa ciągnęła się od listopada 2021r.

Zaczęło się od wpisu

Barbara Kurdej-Szatan w ostatnich kilkunastu miesiącach musiała odwiedzać sale rozpraw. Wszystko przez sprawę z listopada 2021 r. Wówczas aktorka umieściła na Instagramie wpis i wideo, w którym skomentowała sceny z granicy polsko – białoruskiej.

– Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż??? – pytała wzburzona.

Później na Kurdej – Szatan wylał się hejt ze strony TVP, słowa aktorki komentowały takie tuzy jak Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek, a ówczesny prezes Telewizji Publicznej Jacek Kurski zdecydował o zwolnieniu gwiazdy „M jak Miłość” i zakończeniu wszelkiej współpracy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Gdy emocje opadły, aktorka przeprosiła za swoje słowa i wyjaśniła, że chodziło jej o konkretną sytuację, a nie o całokształt działań Straży. W maju 2022 r. gwiazda złożyła też obszerne wyjaśnienia w prokuraturze. – Za wulgarność przeprosiłam. Może to nie było miejsce na wulgaryzmy. Ale w TVP, we wszystkich serwisach, nie było mówione, z jakiego powodu tak zareagowałam. To była manipulacja – wyjaśniła w sierpniu na Festiwalu Pol’and”Rock.

Na początku grudnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej aktorce, uznając, że zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Postanowienie było nieprawomocne. Stronom przysługiwało zażalenie do Wydziału Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Prawomocny wyrok

Z decyzją sądu nie zgodziła się jednak Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zgadza się z decyzją sądu i przyjętą w jej uzasadnieniu argumentacją. Niezwłocznie zaskarżymy wydane postanowienie sądu, domagając się jego uchylenia – powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

„W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami »maszyny bez mózgu i serca« oraz »mordercy« w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruski, zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jego funkcjonariuszy” – argumentowała prokuratura i złożyła zażalenie do Wydziału Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Ten podtrzymał w poniedziałek w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan, oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Wyrok wydany w poniedziałek przez Sąd Okręgowy w Warszawie jest prawomocny. Wygląda na to, że aktorka może wreszcie spokojnie odetchnąć.

Źródło: Wyborcza.pl

3 Odpowiedzi na Sąd zdecydował ws. Barbary Kurdej-Szatan, prawomocny wyrok. Chodzi o słowa aktorki o Straży Granicznej

  1. Mira pisze:

    Ta katolicka Polska ma gdzieś bliźniego , dzieło boże . Pani Basia wyraziła głośno co i ja czuję , myślę .

  2. Jerzy pisze:

    Trzeba być osoba publiczna żeby można używać wulgaryzmów i obrażać służbę graniczna. Wniosek jest taki ze nasi sędziowie są niedouczeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *