Rydzyk wylewa żale na antenie Radia Maryja. Wszystko przez 1,5 proc. podatku. „Gdyby Polacy i katolicy o tym myśleli…”

Tadeusz Rydzyk liczy na hojność Polaków. Redemptorysta poprosił na antenie Radia Maryja o przekazanie 1,5 proc. podatku na pewną fundację.

Rydzyk czeka na 1,5 proc. podatku

Od 15 lutego do 2 maja mamy obowiązek rozliczenia się z fiskusem z naszych dochodów. Po zmianie przepisów po raz pierwszy w tym roku będziemy mogli przekazać nie 1 proc., ale 1,5 proc. podatku na rzecz organizacji użytku publicznego. Możliwości jest wiele – różnego rodzaju fundacje, domy dziecka czy schroniska dla zwierząt z otwartymi ramionami przyjmą naszą pomoc.

Do przekazywania 1,5 proc. podatku zachęca też Tadeusz Rydzyk.

Chodzi w tym wypadku o Fundację Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja i innymi instytucjami, w obszarze których kręci się redemptorysta.

Rydzyk zapytał ostatnio na antenie rozgłośni dyrektor finansową fundacji „Lux Veritatis”Lidię Kochanowicz-Mańk czy jeżeli w tym roku można przekazać 1,5 proc. podatku do to Fundacji Nasza Przyszłość trafi więcej pieniędzy.

– Trudno powiedzieć, myślę, że w naszym przypadku będzie trudno. Wprawdzie ustawodawca zwiększył ten procent przekazywania podatku na rzecz OPP, jednak jest tego typu ograniczenie, że kwoty wynagrodzenia do 30 tys. zł rocznie są wolne od podatku. Z czego się bardzo cieszymy, bo w kieszeniach osób mniej zamożnych, mówię o emerytach, rencistach, te środki w ich kieszeniach pozostaną. Ale jednocześnie, patrząc na to, kto wspiera działania Fundacji Nasza Przyszłość – to wspierają nas głównie te osoby, które w tym roku podatku już nie będą przekazywały – stwierdziła Kochankowicz-Mańk.

Rydzyk: Gdyby nie TVN-y i Wyborcze…

I takie żale to była woda na młyn dla Rydzyka, który zareagował natychmiast. – Czyli trzeba głębiej i dalej zarzucić sieć. Trzeba się zmobilizować – wypalił toruński biznesmen i zaczął wymieniać zasługi fundacji. – Jeździmy po Polce do młodzieży, otwieramy głowę, by zrozumieć media, zrozumieć rzeczywistość i przeróżne działania patriotyczne, edukacyjne w duchu cywilizacji łacińskiej, a nie jakiejś tam dewiacji, co jest teraz popierane przez ONZ przez Unię Europejską, to jest wprost nakazane – analizował Rydzyk.

– Możemy bardzo dużo zrobić, gdyby wszyscy się obudzili. Część Polaków utrzymuje już 31 lat Radio Maryja, 20 lat – telewizję Trwam, ale powiedziałbym: to jest część i dlatego tak cienko przędziemy. Gdyby Polacy i katolicy o tym myśleli, a nie słuchali tych przeróżnych TVN-ów, Gazet Wyborczych czy innych propagandzistów antykatolickich, gdyby chcieli pomóc… – podsumował na antenie Radia Maryja.

Ten człowiek nie powinien dostać grosza choćby za te słowa:

Źródło: o2.pl

1 Odpowiedzi na Rydzyk wylewa żale na antenie Radia Maryja. Wszystko przez 1,5 proc. podatku. „Gdyby Polacy i katolicy o tym myśleli…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *