Rydzyk umie w rozmach, wielka impreza Radia Maryja! Bayer Full grał, Orlen sponsorował, nie zabrakło polityki

Ojciec Rydzyk potrafi w imprezy! W Toruniu odbyła się 15. edycja „Dziękczynienia w Rodzinie”, czyli spotkania środowisk Radia Maryja. Uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu Bayer Full.

Impreza Radia Maryja

Cóż to była za impreza! Ojciec Tadeusz Rydzyk nie bał się rozmachu. 5 sierpnia w Toruniu odbyła się 15. edycja „Dziękczynienia w Rodzinie”.

To cykliczne spotkanie środowisk Radia Maryja z całej Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane z rozmachem, bo i partnerem strategicznym wydarzenia był Orlen.

ORLEN wspiera różnorodne projekty dotyczące zdrowia i profilaktyki, edukacji i ekologii oraz sportu i kultury […] Tylko w 2022 r. Grupa ORLEN przekazała na te cele ponad 314 mln zł – przekazał koncern paliwowy zarządzany przez Daniela Obajtka.

Do zebranych przemawiał oczywiście sam Rydzyk. Nie powstrzymał się przed włączeniem w swoją przemowę wątków politycznych.

Módlmy się za ojczyznę, o pokój w ojczyźnie, o to, żebyśmy wszyscy Polacy byli mądrzy, a teraz zwłaszcza przed wyborami (…), jeżeli ktoś popełnia błędy, to jeden mniejszy, drugi większe. Jakbym miał złodzieja i bandytę, to bym wybierał złodzieja. To żadna aluzja – mówił kontrowersyjny redemptorysta. O uczestnikach spotkania nie zapomniał też prezydent Andrzej Duda, który wystosował okolicznościowy list.

Wierzę, że podejmowany tu przez Państwa wysiłek formowania umysłów i sumień przyniesie Rzeczypospolitej dobre owoce, które czerpiąc z mocnych korzeni, będą krzepić nie tylko nas, współczesnych, ale i przyszłe pokolenia Polaków – napisał prezydent, a słowa te odczytał jego obecny w Toruniu doradca, Paweł Sałek. Jak donosi portal Wirtualne media, na imprezie obecni byli też inni politycy: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, były szef MON Antoni Macierewicz czy były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Rytmy disco polo

Za dobrą zabawę odpowiadali gwiazdorzy disco polo, czyli zespół Bayer Full i jego lider Sławomir Świerzyński, znani głownie z hitu „Majteczki w kropeczki”.

– Pod sceną na całego. Tak bawi się rodzina Radia Maryja przy rytmach Bayer Full – napisała TV Trwam i udostępniła na platformie X krótkie nagranie z zabawy.

Źródło: gazeta.pl 

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Rydzyk umie w rozmach, wielka impreza Radia Maryja! Bayer Full grał, Orlen sponsorował, nie zabrakło polityki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *