Rafał Trzaskowski z żoną wygrali internety. Mistrzowska odpowiedź na wyborczą wpadkę, nagranie podbija sieć

Rafał Trzaskowski krząta się w kuchni, kurki wróciły do kuchenki, a żona Małgorzata dziękuje za głosy w wyborach. Prezydent Warszawy zrehabilitował się za wpadkę z kampanii.

Wpadka w kampanii

To był jeden z najgłośniej komentowanych filmików, jakie trafiły w czasie kampanii wyborczej do internetu. W zamyśle miało być swojsko – Rafał Trzaskowski siedział w kuchni w swoim mieszkaniu w Wielkanoc. I złożył warszawiakom życzenia świąteczne.

– Drodzy państwo, chciałem państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia na święta Wielkiej Nocy. Przede wszystkim dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze – mówił prezydent Warszawy. Obok niego krzątała się po kuchni jego żona, Małgorzata. Widać, że coś przygotowywała, była tyłem do kamery.

– Jak najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, no i rewelacyjnego dyngusa – kontynuuje rozparty przy stole Trzaskowski.

– Aleś wymyślił – skomentowała jego pracująca w kuchni żona. Potem Trzaskowski wskazał jeszcze na sufit i powiedział, że sąsiad zalał im kuchnię.

– No, w każdym razie wszystkiego dobrego – skwitował.

To pozowane na swojskie nagranie nie spodobało się internautom. W komentarzach pojawiła się lawina komentarzy – prezydentowi zarzucano powielanie stereotypów. Oto mężczyzna siedzi rozparty przy stole, a kobieta pracuje w kuchni. Finał był taki, że nietrafione wideo zniknęło z mediów społecznościowych. Prezydent Warszawy opublikował za to post z przeprosinami i życzeniami.

– W biegu – i tym kampanijnym, i przedświątecznych przygotowań – czasami popełnia się błędy. Jest błąd, będzie pokuta. O jednym zapewniam – na pewno przez całe Święta nie będę siedział rozparty za stołem – napisał Trzaskowski. – I najważniejsze – Wesołych Świąt! Dla wszystkich – dodał prezydent stolicy.

Udana rehabilitacja

Wyborczy kurz w stolicy opadł, ostatecznie Rafał Trzaskowski wygrał już w pierwszej turze z konkurencją. I postanowił podziękować warszawiakom za głosy. A właściwie zrobiła to jego żona Małgorzata. W najnowszym nagraniu znów widzimy znajomą kuchnię, ale tym razem to prezydent Warszawy coś przygotowuje.

– Dziękuję kochani za wielką mobilizację w wyborach samorządowych. I za powrót do normalności – mówi z uśmiechem Małgorzata Trzaskowska. Filmik momentalnie rozszedł się po sieci i wyraźnie przypadł do gustu internautom. Ci zwrócili też uwagę na powrót kurków od kuchenki, których zabrakło na świątecznym nagraniu. Rafał Trzaskowski i to postanowił wyjaśnić.

– W kuchni jest ciasno i często przepychając się do stołu (tyłem do piekarnika, przodem do domowników) zahacza się o pokrętło i przypadkiem wyłącza piekarnik. Tak, że już już koniec z tą dezinformacją, proszę! – odpisał popularnemu profilowi Make life harder.

Źródło: rmf24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *